Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Epäkuvauksellinen some-aikana..

Ruma perkeletär
30.01.2019 |

Mitä tekisin kun nykyään olis pakko? olla IG tili jos jotain tahtoo olla, esim. haluttu kaveri ja työnhakija. Vielä faceakin käytetään.
Olen siis todella epäfotogeeninen; kamera lisää aina 10 kiloa painoon ja 10 vuotta ikään, lievän karsastuksen takia silmäni näyttävät aivan erikokoisilta jne.
Näytän valokuvissa aivan perseestä revityltä, vaikka luonnossa olen ihan hyvän näköinen. En osaa käyttää photoshoppia enkä filttereitä ja tahtoisin olla kuvissa samanlainen kuin luonnossa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Poista kaikki sometilit. Ei kukaan vaadi sinulta niitä. Jos et aio työksesi olla joku some vaikuttaja.

Itselläni ei ole yhden yhtä tiliä missään ja hyvin menee. Ystävät olen löytänyt ihan oikeasta elämästä. Sillon jos he puhuvat pinnalla olevista somejutuista tai henkilöistä, niin minä odottelen että puheenaihe vaihtuu sellaiseen mihin minäkin voin osallistua.

Elämä on paljon stressittömämpää näin, suosittelen sinullekin. Todennäköisesti tulet huomaamaan, ettet tarvi somea mihinkään. Harva loppujen lopuksi löytää töitä sitä kautta tai varsinkaan kavereita, kyllä ne suhteet luodaan ihan muualla.

Vierailija
2/2 |
31.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vain hölmöt pyörivät somessa. Sairaat postaavat omia naamankuviaan palstoille, ja jos kukaan ei tykkää vedetään melkein ra*teet auki. Ole oma itsesi, älä typerä somessa roikkuja. Luin jostain nerosta joka oli käynyt kaupassa, puhelimen oli unohtanut kotiin. Vinkui, ettei nyt kukaan tiedä siitä kaupassakäynnistään. Ei saanut kuvaa todisteeksi. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi yksi