Olen ollut jo viisi vuotta ilman seksiä.
Mies jätti minut silloin toisen naisen takia. Sitä ennen oli aktiivinen seksielämä 17 vuotta. 2-3 kertaa viikossa. Hänellä se jatkuu toisen naisen kanssa. Minä en harrasta seksiä seksin takia vaan minusta se on tarkoitettu oikeasti vain rakkauteen, aitoon rakkaussuhteeseen. Täten olen varmaan ikuisesti ilman loppuelämäni. Oma valinta toki.
Kommentit (15)
Arvostan.
Ja ihan turha antaa alapeukkua tähän.
Siihenhän tottuu. Tai sinähän olet jo tottunut siihen aikoja sitten, ettet tarvitse enää seksiä.
Mä oon ollut jo 10v ilman. Tekis kyllä mieli. Irtosuhteet ei innosta enkä ole löytänyt ketään.
Minä olen ollut kokonaan ilman 15 vuotta. Sekin oli aika huono kokemus ja olisi saanut jäädä kokematta. Hyvästä kerrasta on kohta 21 vuotta. Jos kriteerinä on rakastava parisuhdeseksi, kyse ei ole omasta valinnasta, vaan joudun olemaan loppuikäni yksin.
Niin, seksi tai lisääntyminen EI ole ihmisen välttämätön perustarve toisin kuin vaikkapa syöminen, nukkuminen tai juominen. Ilmankin seksiä pärjää, vaikka voihan se olla kurjaa jos sitä kaipaa. Mutta eivät kaikki edes kaipaa.
Niih, kyllä nää omat leikit on tylsiä siihen oikeeseen sekstailun verrattuna. Mutt kun arvot on sitä mitä ne on niin ei voi.
Vierailija kirjoitti:
Mies jätti minut silloin toisen naisen takia. Sitä ennen oli aktiivinen seksielämä 17 vuotta. 2-3 kertaa viikossa. Hänellä se jatkuu toisen naisen kanssa. Minä en harrasta seksiä seksin takia vaan minusta se on tarkoitettu oikeasti vain rakkauteen, aitoon rakkaussuhteeseen. Täten olen varmaan ikuisesti ilman loppuelämäni. Oma valinta toki.
Merkillistä, että nostat seksin esille. Eikö rakkauden puute pelota enemmän?
No olipa upeaa rakkaudentäyteistä elämää rakkausseksineen kun liitto kerran päättyi eroon. No oma on valintasi.
Parempi olla ilman kuin harrastaa jonkun randomin kanssa
paljonko nyt kertojilla ikää jää vähän epäselväksi
Sitten sulla on ap ensimmäinen tehtävä hommata uusi kumppani, niin ratkeaa seksinkin puute. Rakkauden löytäminen on vaikeaa, ja liian kova vaatimus, mutta muuten kiva ihmissuhde piristää varmasti. Rakkautta ei välttämättä löydy koskaan.
#14 jatkaen, eiku etsintään uutta ... tiedän tässä juurikin paskoista kokemuksesta että tämä on vaan todella kivinen reissu ja "turpaan" tulee välillä hankalista ihmisistä, mut jos ei yritä niin eipä sitä löydäkkään.
Niin. Oma valinta.