Naiset, ymmärrättekö alempitasoisia miehiä?
Kommentit (8)
Ymmärrän. Olen naimisissa sellaisen kanssa. Oliko muuta kysyttävää?
Ymmärrän ja koen sympatiaa. Vähän rassukat miehet ovat suuri heikkouteni, kai se on tämä kirottu hoivavietti.
Minä en ymmärrä otsikkoa? Mikä kumma on alempitasoinen? Kielitaitoa tai verenpanetta voidaan mitata, mutta ei miesten tai naisten tasokkuutta.
En ymmärrä. Oma valintahan tuo on olla "alempitasoinen". Jokainen saa tietenkin olla mitä haluaa, mutta sitten kannattaisi myös olla hiljaa, eikä valittaa miten ei kelpaa naisille. Olkoot siis mitä ovat, kunhan eivät minun elämääni kuulu.
Vierailija kirjoitti:
Minä en ymmärrä otsikkoa? Mikä kumma on alempitasoinen? Kielitaitoa tai verenpanetta voidaan mitata, mutta ei miesten tai naisten tasokkuutta.
Tietenkin voidaan mitata. Jos otetaan kaksi muuten identtistä ihmistä ja toinen näistä on pitkäaikaistyötön ja toinen hyväpalkkaisessa työssä. Toinen on siis tasokkaampi. Otetaan nuo kaksi identtistä ja nyt toinen onkin älykäs ja toinen tyhmä kuin saapas. Toinen on siis edelleen tasokkaampi.
Tätä voidaan toistaa loputtomiin.
kaikki miehet on alempitasoisia kuin esim minä, jos sille linjalle lähdetään.
kyllä minä säälin ihmisiä sukupuolesta riippumatta, kun sille on aihetta.
On sympatiaa. En tosin tunne "alempitasoisia" miehiä, ainoastaan erilaisia miehiä.