Onko kukaan ajatellut,
Että nämä synnytys talkoot ja miten saada syntyvyys nousuun oikeasti ahdistavat niitä, jotka pelkäävät synnyttämistä. Ulkopuolinen paine saa ainakin minut enemmän pysymään kannassa ettei lapsia tule meidän perheeseen.
Lähinnä tulee mielikuva, että naiset ovat lähinnä siitos lehmiä joiden ainoa tehtävä on tehdä uusia veronmaksajia. Ei kyllä houkuta yhtään mihinkään. Pelko ja painostus ovat huivi yhdistelmä.
Kommentit (3)
En ole ajatellut, mutta ajattelepa sinä seuraavaa. Mahdolliset treffit ja sitä kautta parisuhde ja jotain pysyvämpää voivat tyssätä niinkin pieneen juttuun kuin kirjoitusvirheeseen. Esimerkkinä otan väärin kirjoittamasi "synnytystalkoot" ja "siitoslehmiä". Kumppanilta saa vaatia sivistystä ja jos sitä ei ole, niin potentiaalinen suhde voi kaatua tällaiseen asiaan.
Entä mikä ihmeen "huiviyhdistelmä"? Senkin olet todennäköisesti kirjoittanut väärin. Lisäksi tekstistäsi puuttuu pilkku joiden-sanan edestä. Tai sitten autocorrect on muuttanut sanan "huvittava" huiviksi. Opettele seuraavaksi, mistä se autocorrect kytketään pois päältä.
Ittehhän kärsit jos jätät lapsen/ lapset hommaamatta.
Kamelien moraalittomuuden syvyydet tuhoavat ihmiskunnan vertaisuudella.