Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Joululahjat kirpputorilta

Hhhhjj
21.12.2018 |

Voiko ostaa? Oletko ostanut? Onko joku pettynyt? Ostatko normaalisti tavaraa kirpputorilta?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
21.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ostanut aikuisille kirjoja. Lapsille kirjoja, muutaman lelun ja vaatteen. Ostan muutenkin kirpparilta ja lahjoiksi menevät erityisesti pitää olla todella hyväkuntoisia. Eikä ole kukaan ainakaan sanonut loukkaantuneena.

Vierailija
2/5 |
21.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, ostin käyttämättömät finlaysonin punakuvioiset patalaput joululahjaksi kirpputorilta. Ja koristeen ja peltipurkin.

Ainoastaan peltipurkista näkee että on vanha.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
21.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ostanut kirjoja lapsille. Aikuisille ei osteta muutenkaan lahjoja. Omille lapsilleni voisin ostaa mitä vain, jos sattuisi sopiva löytymään hyväkuntoisena kirpputorilta. Muille hieman enemmän harkiten. Kyse ei ole rahasta. En vain koe järkeväksi ostaa kaikkea uutena.

Käytän kirpputoria normaalisti säännöllisen epäsäännöllisesti. Yleensä vilkaisen aina löytyykö tarvitsemani tavara netin kirpputoreilta. Ellei löydy, haen kaupasta. Monesti en ehdi oikeita kirpputoreja kiertelemään.

Vierailija
4/5 |
21.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ystäväni löysi kirpparilta halvalla kodinkoneen äidilleen joululahjaksi. Oli ollut hyvin mielissään. Laite oli selvästi uusi, mutta likainen. Ystäväni pesi sen ja sai laitteen pilkkahinnalla.

Vierailija
5/5 |
21.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä ihan pyysin että miesystäväni ostaa mun joululahjan (kun välttämättä halusi jotain ostaa) kirpparilta. Joku kiva koriste-esine tai taulu tai muu sisustukseen liittyvä juttu. 

En halua kallista lahjaa, sillä tiedän ettei miehellä ole siihen varaa. Mulle paras lahja on kuitenkin se, että saadaan viettää joulu yhdessä, se lahja on siinä vaan näön vuoksi. En itsekään ostanut hänelle mitään kallista, kudoin sukat ja ostin paketin alushousuja - ihan vaan siksi ettei hän sitten tuntisi oloaan noloksi. Sovittiin myös muiden kanssa ettei osteta kalliita lahjoja samasta syystä(mies ekaa kertaa jouluna mun kanssa, ja hänelle eka joulu ikinä). 

Eli ihan hyvin voi ostaa kirppikseltä, ajatushan se on tärkein :) 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan kahdeksan