Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En koskaan tule voittamaan alkoholia, joten olen luovuttamassa

Vierailija
18.12.2018 |

Mä haluaisin miehen jolle alkoholi ei ole ongelma, jonkun jonka kanssa tehdä.pitkiä kävelylenkkejä tai muuten vaan hengailla.

Nyt noin 3kk oon tapaillut miestä joka on aika pahasti riippuvainen alkoholista.oli jo kova suoritus, kun.oli 1,5 vkoa juomatta. Sit kun kerroin, että itse aikoinaan lopetin käytön niin "mitä sä pakenit silloin", öö en mitään, tulinj ärkiini.

Alkoholin käytölle löytyy aina joku syy ja vikahan on aina muissa:)

En varmaan koskaan tuu omemaan se nro1

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulle se on samantekevää vaikka mies haluaisi juopotella omalla ajallaan. Ei se minulta ole pois kun en koe tarvetta joka sekunti nyhjätä ukossa kiinni. Eri asia jos kaikki yhteinen tekeminen estyisi aina, koska mies haluaa juoda, mutta siinä vaiheessa olisi kyllä kyse alkoholismista. Näin ei onneksi ole.

Ehkä olen tätä mieltä siksi koska itse olen se joka käyttää alkoholia enemmän. Silloin kun en juonut niin en tiedä olisinko vetänyt herneet nenään kun ei tuo mies juonut silloinkaan.

Vierailija
2/5 |
18.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämäkin jännis voittaa parisuhdepelissä lukemattomia kunnollisia kilttejä miehiä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko kokeillut työpaikan pulloarpajaisia? Sieltä voi voittaa alkoholia.

Vierailija
4/5 |
18.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Tämäkin jännis voittaa parisuhdepelissä lukemattomia kunnollisia kilttejä miehiä

Niin voittaa ja se itse tietää sen. O.han hän nuorena ollut oman elämän Don Juan. Naisia riittänyt ja sitä rataa. Ja myönnän, joku piirre hänessä on mikä kiehtoo.

Mutta kun toi sen juopottelu alkaa ottamaan päähän.... ja saamattomuus. Hyvä mies, ota elämäsi haltuun!ap

Vierailija
5/5 |
18.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hänen on itse jätettävä alkoholi, suosittelisin AA-ta ja terapiaa. Ensiksi pitää hakeutua lääkärin vastaanotolle ja myöntää alkoholisminsa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi yhdeksän