Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Epäilenkö turhaan?

xxx
09.12.2018 |

Nyt on paha mieli.

Tausta: Miesystäväni ei ole halunnut seksiä kanssani viimeisen vuoden aikana kuin kaksi kertaa. Edellisestä kerrasta on noin puoli vuotta ja sitä edellisestä puoli vuotta. Pidän seksistä ja mielestäni se kuuluu parisuhteeseen. Olen ollut tämän osalta melko rikki ja olen yrittänyt ottaa asiaa esille monia kertoja. Olen yrittänyt selvittää onko taustalla jotain ongelmia tai mistä on kysymys. Seurauksena on vain kamala riita ja eropuheet ja seuraavalla viikolla ajaudumme taas viettämään aikaa yhdessä, koska näemme väkisinkin arjessa ja viihdymme kuitenkin toistemme seurassa.

Osasyy on varmasti myös minussa ja sen hän on ainakin humalapäissään joskus sanonutkin. Eli olen liian pyöreä. Ymmärrän tämän. Olen lihonut jonkun verran viimeisen 1.5v aikana - ja niin on kyllä hänkin. Olen myös sanonut, että jos tilanne tosiaan on noin, ettet voi haluta minua niin sitten seurustelu täytyy päättää. Emme voi jatkaa suhdetta, jossa ei ole seksiä eikä kuin minimaalisesti läheisyyttä. Jos hän ei voi haluta minua niin sitten täytyy päästää irti. Mielestäni jokainen nainen tarvitsee kuitenkin parisuhteen, jossa voi tuntea itsensä halutuksi juuri sellaisena kuin on.

Selvin päin hän ei oikeastaan mainitse tuota asiaa, vaan puhuu lähinnä stressistä. Haluaisin ymmärtää: jos stressi on paha, voihan olla että seksi ei kiinnosta tai voihan olla että on erektio-ongelmia, mutta kaikki nämä tilanteet vaatisivat avointa keskustelua.

Koska en ole luottanut hänen sanoihinsa, olen käyttäytynyt kurjasti itsekin ja katsonut muutaman kerran hänen puhelintaan, puhelinlaskujaan sekä lompakkoon.
Se on kyllä tehnyt vain paskemman mielen.

Lompakossa on avattuja ja avaamattomia erektiolääkepakkauksia (siis koko ajan edelleen vaikka me emme harrasta seksiä siis oikeastaan ollenkaan). Niiden selitys on se, että hän myy niitä kavereille. Itse on joskus käyttänyt niitä jos on halunnut panna humalassa (myös aikoinaan kanssani, kerran huomasin). Myös ne avatut tabletit kuulemma on myyty puolikkaina ja siksi murusina olevia puolikkaita on jäänyt sinne.. kuulostaa vähän oudolta, mutta näin on kertonut.

Joskus kun on jäänyt istumaan kavereiden kanssa iltaa, on puhelinlaskuissa näkynyt soitettuja takseja esim iltakymmeneltä ja aamu kahdeksalta, vaikka siis eivät kuulemma ole lähteneet mihinkään ja kotiin on paikasta 300 metriä (emme asu yhdessä).. Milloin taksia on pyydetty hakemaan tupakkaa ja milloin taksi on soitettu kaverille. Ehkä se sitten voi olla näin, mutta en tiedä.

Nyt hän tuli poikaporukalla reissusta Thaimaan Pattayalta. Olin taas hölmö ja katsoin lompakkoon ja siellä oli Zithromax levy muutama tabletti otettuna. No, oma mielikuva siitä on aika selkeä. Mies ei ole kipeä, mutta halusi kuulemma syödä antibioottikuurin koska vatsa reistaa hanavesialtistuksesta.

Lisäksi joku kuukausi sitten huomasin puhelimesta, että oli surffaillut lukuisia kertoja seksitreffi-sivustolla ja katsellut haetaan päiväkahvi-seuraa ilmoituksia. Ei kuulemma hakenut mitään vaan uteliaisuuttaan...

En tiedä mitä tällä topikilla haen.. Paska fiilis kaikenkaikkiaan: olen tehnyt tyhmästi ja katsonut toisen tavaroita..

Mutta miltä ulkopuoliselle näyttää, eiks noi asiat nyt vähän tunnu oudoilta? Olen kuulemma hullu, kun kyselen että pettääkö. Ja sairaalloisen mustasukkainen... :(

Viime aikoina hän on vihjaillut asuntojen katsomisesta jne, enkä ole varma tarkoittiko yhteistä kotia, joten ongelmista huolimatta tuntuu että ei haluaisi erota..

Kommentit (11)

Vierailija
1/11 |
09.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eroa nyt tuosta miehestä hyvä nainen. Ei kuulosta todellakaan hyvältä. Jos et pysty eroamaan ilman varmuutta pettämisestä maksa yksityisetsivälle muutama satanen ja lähde pariksi illaksi pois. Jos/kun pettää niin se selviää ensimmäisen muutaman tunnin aikana jo.

Vierailija
2/11 |
09.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippumatta siitä pettääkö vai ei, voisit kysyä itseltäsi että miten kauan haluat jatkaa suhdetta jossa joko mies ei pidä sinua seksuaalisesti haluttavana tai hänellä on joku ongelma joka vaikuttaa seksielämäänne mutta ei ole halukas sitä ratkaisemaan?

Oma veikkaukseni on että olet hänelle hyvä kaveri muttet seksuaalisesti haluttava ja hän hakee sen seksin sitten jostain muualta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/11 |
09.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyi kamala. En ikinä uskaltaisi olla tuollaisen ukon kanssa sängyssä ilman satavarmaa kumisuojausta. Tiedä, minkä hivin on tuonut tuliaisiksi reissuiltaan. Itse se ne erektiolääkkeet käyttää. Kaverit osaa hankkia itse omansa, ei siihen mitään välittäjiä tarvita.

Vierailija
4/11 |
09.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin, mitä tällä topikilla tosiaan haet?

Eihän tässä pitäisi olla mitään epäselvää. Ukko ei kunnioita sinua vähääkään, ja pettämisen lisäksi valehtelee päin naamaa. Et tosissasi voi uskoa noita selityksiä?

Jätä heti se sika.

Olen pahoillani puolestasi, mutta ihan oikeasti, ei mikään mies ole tuollaisen itsensä nöyryyttämisen arvoinen. Sitä se nimittäin tulee jatkossa tuntumaan, jos enää hetkeäkään pidempään katsot tuota menoa.

Vierailija
5/11 |
09.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

provo, 0/5.

Vierailija
6/11 |
09.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juokse ja lujaa!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/11 |
09.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hylkää tuommoinen mies ja ota vaikka kissa/koira. Saisit kokea aitoa kiintymystä.

Vierailija
8/11 |
09.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi kun oliskin :( tää on mun elämää:((

xxx

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/11 |
09.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet hänelle ehkä laastarin tapainen apu, kun seksiä pystyy saamaan muualtakin ja jos väliin ei irtoa on hänellä ainakin sinut turvana. Oletteko vanhempia kerta erektiolääkkeet näyttävät olevan kovasti kuvioissa? Tuskin niitä kenellekään myy kerta olet nähnyt hänen itse ottavan ko lääkettä.

Ehkä tosiaan pitää sinua enempi kaverinaan, kyllä jos oikeasti on parisuhteessa, pystyy selvinpäin avautumaan stressistään. Ja kännissä sanoi sinua pyöreäksi? Jo vain, kännisen ja lapsen suustahan ne totuudet tulee, eli ei ehkä selvinpäin kehtaa sanoa asiaa.

Neuvo sinulle; pidä ainakin etäisyyttä ja tarkkaile tilannetta, jos ei asiat muutu ei hän ehkä ole se oikea.

Vierailija
10/11 |
09.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinä et hänelle kelpaa ja viagraa lompakossa. Ei ole kovin kummoinen yhtälö ratkoa. Toivon tämän olevan provo.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/11 |
09.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä vaan keskity ongelman juurisyyhyn eli lihavuuteesi! Syyllistä sen sijaan miestä, spekuloi mielikuvitusasioilla ja ota ero!

Jeesus.