Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mitä te yleensä grillaatte?

Vierailija
09.05.2006 |

kertokaa hyviä vinkkejä, alkaa jo kyllästyttää vuodesta toiseen samat makkarat. usein meillä on myös herkkusieniä jotka on täytetty aurajuustolla. joskus grillataan myös kokonaisia tomaatteja. mutta mitä muuta voisi?? olen avuton keksimään uusia. eli tuollasia lisuke-tyyppisiä haetaan.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täytetyt herkkusienet eli tuoreen herkkarin sisään tuorejuustoa/sulatejuustoa,pekoni ympärille ja grilliin.



Kasvisnyytit,folion sisään oman maun mukaan kasviksia,nokare sulatejuustoa päälle ja sulje tiiviiksi nyytiksi.



Vartaisiin laitan kanaa,naudanlihaa,herkkareita,kesäkurpitsaa ja paprikaa. Marinoin itse ne valmiissa marinadissa minkä saa kaupasta. Lisään marinadiin kuohukermaa ja sivelen paistaessa niin että vartaat on todella mehukkaita.



Jälkkäriksi grillistä ananasta ja banaania,vaniljajäätelön ja vaahterasiirapin kanssa.



Kannattaa kokeilla

Vierailija
2/2 |
09.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

...laitan kaikkein pienimpiä perunoita folionyyttiin, merisuolaa ja voinokare. Tilliä mausteeksi, jos siitä tykkää. Nam. Sit ihan peruna-sipulisekoitusta, johon sulatejuustoa mausteeksi. Nyytin sisään perunoiden päälle voi laittaa kalapalan tai valmiita kirjolohisuikaleita. Kypsyy kaikki yhtä aikaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme yksi