Kim Räikkösen uusi F1-sopimus
Mitä luulette, hankkiiko Kim Räikkönen paljon rahaa uudella sopimuksella?
Kommentit (4)
Autoton mies kirjoitti:
Mitä luulette, hankkiiko Kim Räikkönen paljon rahaa uudella sopimuksella?
mun mielestä uudet F 1 sopimukset on aikas hyviä. kyllä niistä saa aikas paljon rahaa.
on sitten millä mällätä niinkuin ennen sanottiin.
kait ne rallimiehetkin aika hyvin saa rahaa. kilpaveneilijöillä pitäs olla samat palkat on niin aliarvostettua urheilua.
ennen oli nämä moottoripyöräilijät kovassa huudossa. Mitenhän heillä mahtaa olla palkkauksen laita nyky päivänä ?
Jos saisi valita suomeen niin Imatranajot olis se ykköskisa täällä.
mitä mieltä olette ? saisiko suomi lisää tunnettavuutta maailmalla jos aivan kybällä panostettaisiin esimerkkiksi Imatranajoihin.
Kim räikkösen mahikset vaan kasvaa kun se on niin kuuluisa jo ja tallit yrittää tehhä kaikkensa jotta autot olis hyviä ja niil saisi ajaa kovaa. on se vaan niin kova jätkä että voi olla mailmanmestari mut ei vielä ensi vuonna muit 2020 kuitenski.
Mikä nyt sitten mahtaa paljon tuossa tapauksessa olla. Pari miljoonaa on kai kuskien palkkojen keskikastia, mutta paljon vähemmän kuin Ferrarilla.
Unkarin kisat paikan päällä nähtyäni loppui kisainnostus siihen paikkaan.
Jotenkin pidän mahdottomana, että kaksi miljoonaa olisi joku keskivertopalkka :-(
Kaipa ajokokemus sen ratkaisee? Eikö?
Ainakin se saa huonomman auton alleen.....