Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Thaimaasta vaimoa haluavat. Teille oma ohjelma TLC

Vierailija
01.10.2018 |

Amerikkalaine mies menee konkurssiin tulevan vaimonsa takia.
Pitää maksaa vanhemmille myötäjäiset, joululahjaksi kultaa jne
Joutuu lainaamaan kavereiltaan. Seuraavassa jaksossa ehkä selviää , että hyväksyykö vanhemmat näin köyhän miehen.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
01.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ohjelman nimi 90 pv morsian

Vierailija
2/4 |
01.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo mies taisi olla konkurssissa jo ennen vaimon hankkimista. Käsittääkseni ei ole ollut töissä vuosiin, että siinä mielessä aika halpaa. Tietty parempi ratkaisu olisi ollut ottaa suomivaimo elättämään. Menkää ehdolle?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
01.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksi lapsuuden vanha koulukaveri (mies, olemme nyt kohta 4-kymppisiä) on naisiin katkeroitunut ja jopa vihamielisesti suhtautuva. Uhoaa mm. että hänhän ei periaatteesta edes kahvikuppia tarjoa naiselle, ovien avaaminen naiselle on nöyristelyä, miksi naiset olettaa että mies tekee aloitteen jne. mussutusta. Toisaalta sama jäppi haaveilee ja uhoaa hakevansa vaimon Thaimaasta yms. seuduilta. Olen hieman hämmentynyt tästä, koska käsittääkseni noista kulttuureista tulevat naiset kyllä edellyttävät, että mies maksaa kaiken ja vieläpä naisen kotimaan sukulaisille. Ehkä täytyy linkata tuo sarja tälle koulukaverille, jotta saisi vähän toista perspektiiviä.

Vierailija
4/4 |
02.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ohjelmassa on myös säälittävä nuori nainen pienen tyttärensä kanssa. Hän roikkuu marokkolaisessa miehessä joka on todella ilkeä.

Kukaan ei tunnu tajuavan, että se ulkomainen rakastettu haluaa vain päästä Amerikkaan.

Pahin on se ahne thaimaalainen perheineen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi kahdeksan