Ensi viikon ruokalistani.
Jokaisella aamiaisella syön maitorahkaa vehnänalkioiden ja mansikkahillon tai mangososeen kanssa. Lisäksi juon energiajuoman
Päivällä syön aterian työpaikkaruokalassa, jossa ateria on todella monipuolinen sisältäen esim. salaatteja, jotain liharuokaa TAI kalaruokaa TAI kasvisruokaa munan ja/tai juuston kanssa, perunoita TAI riisiä TAI makaronia, leipää ja jälkiruoan, joka on usein joku kiisseli tai sitten hedelmäsalaattia. Juon maitoa tai mehua ja kahvia, jonka joukkoon tulee maitoa ja paljon sokeria.
Alkuillasta syön kotona maanantaina kalapuikkoja ranskanperunoiden kanssa, tiistaina pinaattiohukkaita iltaliansalaatin kanssa, keskiviikkona kinkku-ananas-sinihomejuustopizzan, torstaina kalapuikkoja italiansalaatin ja herneiden kanssa, perjantaina kinkkukiusausta, lauantaina makaronilaatikkoa ja sunnuntaina munakkaan, jossa on joukossa makaronilaatikkoa.
Lauantaina syön päivällä juustohampurilaisia, ranskalaisia perunoita, italiansalaattia ja juon energiajuoman. Sunnuntaina päivällä syön kinkkukiusauksen, munakkaan ja makaronilaatikon jämiä.
Iltapaloilla syön kuivattua ruisleipää, ravintorasvaa, juustoa, banaaneja ja juon kaakaota ja yhden energiajuoman joka ilta. Sunnuntaina syön iltapalaksi kinkku-ananas-sinihomejuustopizzan, jonka päälle laitan uuniin keitettyä makaronia ja paljon juustoraastetta.
Kommentit (9)
Nälkä tuolla varmasti lähtee, mutta aika paljon kalapuikkoja ja italiansalaattia..
Syön joka aamu weetabixia. Työpaikkalounaan. Iltaruuat on paella, kantarellikeitto, munakas. Torstaista eteenpäin en tiedä. Paitsi pe illalla tortilloja ja la illalla pizzaa. Ehkä lohta ja paahtopaistia johonkin väliin
Vierailija kirjoitti:
olet varmaan aika iso poika
Olen 206 cm pitkä ja painan 254 kiloa.
Niin ja Alkosta pitää muista käydä ostamassa pari litraa Koskenkorvaa joka päivälle.
Syöt hyvin.