Vihkisormus?
Olis tarkoitus mennä avikseen ja ukko tahtoo sormukset. Itse en ole koskaan käyttänyt sormuksia enkä muitakaan koruja. Joskus muinoin oli joku romuhopeaa oleva luokkasormus, jota käytin ehkä kuukauden.
Mutta jos sormus nyt hankitaan niin millanen? Kehtaanko ostaa jonkun beat of loven 29€? Ensi kesänä on häämatkana kalliihko risteily Azoreilla ja Kanarialla ja musta rahat vois käyttää siihen. Vihkiminen on maistraatissa.
Millainen sormus teillä on ja mitä maksoi? 💍
Kommentit (9)
Mulla on joku perus valkokultainen. Olisikohan maksanut 200-300€. Kihloja ei koskaan ollut. Joskus käytän sormusta, useimmiten en.
Meillä on hopeiset Kalevalakorut. Taisivat maksaa tarjouksessa yhteensä 260e per neljä sormusta. Minäkään en ole koruihminen, plus en haluaisi stressata kalliin sormuksen perään.
Kihlasormus sileä keltakultaa-en muista hintaa. Vihkisormus timanteilla 1500 euroa.
Mäkään en aikasemmin ollut pitänyt sormuksia enkä oikeastaan mitään koruja, mutta vihkosormus merkitsti itselleni niin paljon, että rakastan sen pitämistä. Itsellä kanssa siis valkokullasta sormus. Mutta onko teidän pakko hankkia sormuksia, jos sinä et niistä välitä?
Miehillä on hyvä, kun riittää yhdet sormukset. Valkokultainen tyylikäs sormus, jota jaksaa pitää sormessa vuosikymmeniä. Ei sen kallis tarvitse olla, kunhan miellyttää omaa silmää.
Ne beat of loven sormuksethan on todella kauniita, etenkin ne titaanisormukset ja bonuksena vielä halpoja.
Miehelle ostettin juuri siitä mallistosta sormus, ei löytynyt kauniimpaa tai sopivampaa.
Itselläni kultasormus timanttileikkauksin.
Vierailija kirjoitti:
Mäkään en aikasemmin ollut pitänyt sormuksia enkä oikeastaan mitään koruja, mutta vihkosormus merkitsti itselleni niin paljon, että rakastan sen pitämistä. Itsellä kanssa siis valkokullasta sormus. Mutta onko teidän pakko hankkia sormuksia, jos sinä et niistä välitä?
Ukko on ulkkis ja on siellä omalla tahollaan jo ostanut sormuksen -vihkiminen sen kotimaassa- eli kai munkin pitää sitten itselleni ostaa? Luulen päätyväni noihin beat of loven sormuksiin mutta miten ne voi olla kultaa ja hopeaa ja maksaa vaan pari kymppiä jos jotkut toiset maksaa monta sataa? Onko niissä jotain nikkeliä joukossa?
Turha niitä sormuksia on ostaa. Vaimo hukkaa ne kuitenkin.
Meinaatko kulkea hintalappu roikkuen siinä sormuksessa?