Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Antti Tuisku avoimena HS:n haastattelussa: Kun kumppani pahoinpiteli, hätäkeskus luuli pilapuheluksi ja nauroi hänelle

Vierailija
26.08.2018 |

Poptähti Antti Tuisku kertoo poikkeuksellisen avoimesti elämästään Helsingin Sanomien sunnuntaina julkaisemassa haastattelussa.
Poptähti Antti Tuisku paljastaa Helsingin Sanomille, että hän oli vuosia sitten naisen kanssa, joka tuli raskaaksi. Nainen halusi kuitenkin tehdä abortin. Tuisku sanoo ymmärtävänsä naisen ratkaisun, mutta miettii asiaa yhä.

- Mutta jos mulla olisi nyt lapsi, elämä olisi mennyt varmaan aika toisin. Tuskin tekisin tässä nyt tätä haastattelua, pohtii Tuisku.

Haastattelu liittyy tulevaan elämäkertakirjaan Antti Tapani. Tuisku kertoo myös väkivaltaisesta parisuhteestaan, jonka aikana häntä muun muassa lyötiin lautasella päähän niin, että siihen jäi pysyvä arpi. Kirjassa Tuisku kertoo ottaneensa lautasenpalan lattialta ja harkinneensa toisen osapuolen tappamista.

Tuisku kuitenkin tokeni, soitti äidilleen ja sitten hätänumeroon, jossa soittajaan suhtauduttiin aluksi naureskellen, koska hän esittäytyi Antti Tuiskuksi.

Tuisku ei nostanut asiasta pahoinpitelysyytettä, koska artistin mukaan poliisi huomautti, että rikosilmoituksen kautta asia voisi nousta julkisuuteen.

Tuisku pitää HS:n haastattelussa edelleen tiukan linjan siinä, ettei hän suoraan kommentoi seksuaalista suuntautumistaan. Aborttitarinan kautta Tuisku toki paljastaa olleensa suhteessa naisen kanssa. Pahoinpitelijäkumppanin sukupuolta jutussa ei mainita.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, koska eivät uskoisi, että Antti Tuisku on itse  puhelimessa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.08.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi se puhuu abortin yhteydessä naisesta, teinityttö se  oli, teinejä olivat kumpikin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kaksi