Nettituttavuudesta ja tapaamisesta
Tutustuin erääseen mukavaan ja kiltinoloiseen mieheen netissä. Kirjoiteltu, soiteltu ja vaihdettu kuvia viikon ajan. Meidän piti tänään tavata ensimmäisen kerran. Mies laittoi eilen illalla ihania viestejä pussailusta ja halailuista.
Sitten yhtäkkiä tuli viesti, että vie mut metsään ja raiskaa mut.
Olin ihan järkyttynyt ja haukuin ukon pataluhaksi. Perui heti puheensa ja pyyteli anteeksi ja sanoi, ettei tietenkään tekisi niin.
Peruin tietenkin tapaamisen ja nyt on paska fiilis koko jutusta.
Laittaako miehet 40+ oikeasti tälläisiä viestejä naisille?
Ei kai tuollaista viestiä voi vitsilläkään kuitata?
Kommentit (11)
Jos tarina pitää paikkansa, tekisin rikosilmoituksen. Et varmasti ole ensimmäinen etkä viimeinen uhattava.
Mielisairas netissä. Ei varmaan ainutlaatuista mutta onhan se tosi inhottavaa.
Suosittelen minäkin rikosilmoitusta. Sinullahan on uhkauksesta viesti tallessa. Älä missään nimessä enää viestittele miehen kanssa.
Hyvä, että et ehtinyt nähdä miestä. Nyt teet heti rikosilmoituksen. Toivottavasti mies ei tiedä osoitettasi tai sitä saa puhelinnumeron perusteella haettua.
ilmeisesti joku laittaa, mutta älä raka ihminen kuvittele tai luule, että kaikki tai edes merkittävä osa sinkkumiehistä, noin tekisi. - Kyllä meitä 40 vuotiaisiat ja vanhempia mutta myös nuorempia ns. tolkullisia ja fiksuja on myös sinkkuna; mutta yksikin kuvailemasi kaltainen hirvtys kyllä antaa ikävän tunteen. Toivottvasti pääset irti tunteestasi.
Rikosilmoitus. Olitte sopineet näkemisestä ja mies kirjoittaa sinulle uhkauksen. Et voi painaa sitä villaisella.
Tyypillä taitaa olla "vain" tosi huono huumorintaju/tilannetaju. Jos tekisi oikeasti jotain tuollaista, tuskin heittäisi siitä vitsiä - vaan päinvastoin yrittäisi vaikuttaa mahdollisimman viattomalta siihen asti, kunnes saa toisen ansaansa. Vitsi tuossa oli siis varmaan olevinaan, että "uskallat tavata mut, vaikka voin olla vaikka millainen hullu, heko heko", siis koska sellaisia hulluja on oikeasti olemassa ja halusi kai omituisella tavallaan korostaa, ettei ole itse sellainen.
Periaatteessa oli aika harkitsematon kommentti. Mitä te olitte keskustelleet aikaisemmin, oliko ollu akaisemmin jo rivoja juttuja? Mulla nettituttavuus (nainen) myös kertoi raiskaavansa mut, mutta meillä olikin ollut jo aika härskiä puhetta ennen sitä. Ei se raiskannut, ja oli tosi kiva ilta. Nyt tässä odotellaan hääkellojen kilinää ja kolme vuotta seurusteltu.
Vierailija kirjoitti:
ilmeisesti joku laittaa, mutta älä raka ihminen kuvittele tai luule, että kaikki tai edes merkittävä osa sinkkumiehistä, noin tekisi. - Kyllä meitä 40 vuotiaisiat ja vanhempia mutta myös nuorempia ns. tolkullisia ja fiksuja on myös sinkkuna; mutta yksikin kuvailemasi kaltainen hirvtys kyllä antaa ikävän tunteen. Toivottvasti pääset irti tunteestasi.
Olet oikeassa ja erittäin pahoillani aloittajan puolesta.
Tapaisin mielelläni fiksun ja ikäiseni 53-vuotiaan miehen Helsingissä. Erehdyin vuosia sitten deittipalstalle ja minulle lähettivät eläkeläismiehet viestejä. Tilanne ei huvittanut yhtään.
ohis
Mä nyt ihmettelen tätäkin, että kovasti 'pussataan ja halataan' etukäteen ennen kuin ihnistä on edes livenä tavannut! Miksi ihmeessä pitää olla niin kiire päästä iholle ja intiimiin kosketukseen? Niinkö kova on puute, yli 4-kymppisillä!?
Itse haluan tutustua ja tapailla, oppia tuntemaan millaisen ihmisen kanssa olen tekemisissä. Sitten ja jos positiivisia tunteita alkaa kehittyä henkilöä kohtaan, voin halata. Pussaan vain häntä, jonka olen valmis ottamaan vakituiseksi kumppaniksi.
Ihan hyvä vaan että peruit. Ei tuollaisesta voi edes vitsailla.