Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kyse perus-influenssasta vai jostain

tyhmyys
22.07.2018 |

vakavammasta taudista?

Oli lyhyenlyhyt juttu yhden miehen kanssa toukokuussa. Oli seksiäkin. Tein typeryyden, annoin miehelle suuseksiä paljaana.

Tuon jälkeen kieli muuttui kummalliseksi. Kosketusaraksi ja kielen pinnalle tuli valkoista katetta. Kesäkuuhun mennessä kieli alkoi muuttua taas normaalimman tuntuiselta ja tämän kuun tuntunut hyvältä. Katetta on edelleen, mutta vähentynyt, kun sitruunamehulla huuhtonut kieltä ja pessyt hammasharjalla kieltä kunnolla.

Ja tänään iski kova kurkkukipu aamulla. Vasen nielu tulipunainen, vasen imusolmuke turvoksissa, päätä särkee, lihaksia särkee kaikkialta, on puolikuntoinen olotila, lämmönnousua.

Mitään tyhmiä vastauksia en kaipaa. Pelkään tehneeni semmoisen typeryyden, josta kärsin loppuelämäni ajan.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
22.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lääkäriin.

Vierailija
2/3 |
23.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mononukleoosi, lääkäriin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hoitajalla käyty aamupäivällä. Crp 8 eli normaali, nielunäyte negatiivinen. Hoitaja sanoi, että kyse on luultavasti mononukleoosista kun imusolmukkeet suurentuneet ja on kuumetta. Lääkettä tähän vaivaan ei ole. Kerroin myös huolestani ja kehoitti käymään sukupuolitauti klinikalla. Mutta kyllä todella pelkään, että nämä oireet ovat hiv-viruksen ensioireita. Tänään käyn testeissä ja ensi viikolla saan tulokset. Pitkä viikko tulossa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi kuusi