Tuulettimet loppu kaikista kaupoista
Ei anna hyvää vaikutelmaa mistään kaupasta.
Kommentit (7)
Nimenomaan. Tämä toistuu joka kerta kun tulee helle. Miten voi Suomi olla tuulettimien osalta noin huonosti varautunut?
Mikä pakko se on aina itkeä siinä kohti kun on jo hellettä? Ostatteko te toppatakitkin vasta talveksi jos mittari alkaa näyttää pakkaslukemia?
En ole koskaan ymmärtänyt tuota valitusta kun tuulettimet ovat loppu. Edes yhden tuulettimen osto helteitä ajatellen ei ole (tai pitäisi ainakaan olla!) ylivoimaisen vaikea asia etukäteen.
Sattu stockalla silloin joskus mitälie 8v sitten ku viimeksi oli moiset helvetinkesät. isot oli myyty oli vain pieniä... oli kuitenkin yksi iso avattu pyörimässä keskellä huonetta.. totesinkin että vielä näyttäisi olevan yksi :p Sain taatusti toimivan 50% alennuksella :D
Me ostettiin kattotuuletinvalaisin tori.fi:stä. 20 euroo maksoi ja ei tietenkään viilennä mut helpottaa.
ei missään oo enää tuulettimia, katsoin jopa tori.fi joku urpo oli laittanut uuen 30 e tuulettimen myyntiin 150 eurolla. jo pitää olla ahne!
Vierailija kirjoitti:
Ei anna hyvää vaikutelmaa mistään kaupasta.
No ei niitä tuulettimia siellä kaupan takahuoneessa valmisteta. 😂
Tuulettimien myynti on ilmeisesti ihan räjähtänyt käsiin ja kyse taitaa olla ennemminkin siitä, että valmistajilla ei vain yksinkertaisesti ole määräänsä enempää niitä toimittaa kauppoihin.
Kaupasta? Oisit tilannut Amazonista!