Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Outoako erosin entisestä miehestäni ja nyt minulla on uusi

Vierailija
27.04.2006 |

miesystävä,onko hän mielestänne outo kun hän haluaa haistella minua varsinkin seksin aikana,en ole koskaan tavannut ko. asiaa miehellä. Haistella alakertaani oikein nuuhkia ja rintoja ja korvien takaa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

noh, kait se on normaalia..en oo kyl vastaavaan törmännyt.

Vierailija
2/3 |
27.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missä feromonit syntyvät ?

Ihmiset erittävät feromoneja ns. isoista hikirauhasista, jotka sijaitsevat mm. kainalokuopissa, sukuelinten alueella, nänneissä ja kallon alueella. Nämä rauhaset erittävät feromoneja erityisesti voimakkaiden tunnetilojen aikana. Kehon karvoitus toimii feromonien kiinnityspaikkoina ja ihon bakteerit vapauttavat feromonien tuoksuvaikutuksen.



Miehet erittävät feromonia, jonka nimi on androstenoni ja joka vaikuttaa pääasiassa naisen käyttäytymiseen. Tämä feromoni viestii nuoruuden voimasta ja viriliteetistä, koska sen tuotanto on riippuvainen veren testosteronitasosta. Naisen tuottama feromoni on nimeltään kopuliini, jota löytyy emättimen eritteestä. Miesten aistima kopuliiniferomoni mm. nostaa elimistön testosteronitasoja.





Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

rauhoittuu miehensä hikisessä kainalossa, kun nuuskii feromoneja.



Mut mä myös haistelen miestäni

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi seitsemän