En ikinä vietä mitään juhannuksia, jouluja, ja typeriä yhteisöjuhlia!!!!!
ihan scheissea kaikki ja nyt kun vetta sataa niin ihan turhaa, kaikki yhteisölliset juhlat ovat paskaa koska pitäs tehdä mitä muutkin tekee eli olla jossain tyhmien ihmisten kanssa rituaalin takia,. yhtä tylsää kuin istua kirkossa.
ensi viikolla meen puistobluesiin, siellä on sentään hyvää musaa. paras on oleskella yksin vaan muuten. ei näissä juhanuksissa ja muissa ole mitään makua ja elämystä, eio luovuutta ei mitään
Kommentit (13)
Joka vuosi samat tylsät perinteet, mitä järkeä? Inhoan juhannuksessa erityisesti savun hajua joka puolella ja varsinkin vaatteisiin tarttuneena.
Jokainen viettää samanlaisen juhannuksen?
Mitä jos sinä tekisit juhlapyhinä kuten itse haluat?
suomi on paskaa kaikki, muutan meksikoon seuraavaksi ja japaniin
Vierailija kirjoitti:
Jokainen viettää samanlaisen juhannuksen?
Mitä jos sinä tekisit juhlapyhinä kuten itse haluat?
Lapsi on erittäin innoissaan juhannuksesta ja varsinkin mökkeilystä. Tänä vuonna tehtiin niin, että aattona ollaan kaupungissa ja tehdään muuta, sen jälkeen mökille pääsee pariksi yöksi. Kai se teini-iässä viimeistään hiipuu, se mökkeilyintokin.
ainoa toivo tässä onse mitä näin unessakin, että saan mökillä commodore 64 toimimaan tv ruudussa ja pelaan nuoruuden pelejä, joita satoja
tosin vahingossa ostin eilen korin olutta auton perälle, mutta en voi juoda sitä koska Jeesus kielsi juomasta. mutta ehkä illalla otan saunassa pari kuten eilenkin vain 3 kpl
En mä kyllä tiedä, miksi mitään juhlapyhiä pitäisi viettää tyhmien ihmisten kanssa. Mä ainakin vietän kivojen ihmisten kanssa!
Vietän aina töissä hyviä ruokia syöden ja yövuoroissa torkkuen. Päivävuoroissakin toki hiljaista ja nyt menee kisoja katsoessa. Ja tuplapalkka nakuttaa...
Juhannuksessa ja muissa juhlissa ihan kuvottaa se paniikki juhlia, muuten menee elämä hukkaan (!1). Ironista, sillä elämä menee jopa enemmän hukkaan heiltä, jotka paniikissa yrittävät rutistaa elämästään kaiken irti.
Joo, eipä tää maapallo eikä sen tulevat asukaspolvet kestä meidän juhlimista. Esimerkiksi metsiä pitäisi säästää ja taimia istuttaa.
paholainen keksinyt kaikki joulut ja juhannukset. lapsikin tajuaa että ei ne pahat henget lähde viinaa juomalla pois vaan päinvastoin lisääntyy.
juhannus ja muut juhlat on paskaa yhdessä. saispa olla yksin auringonpaisteessa mökillä, juoda pari bissee ja soitella kitaraa, tai ehkä puistobluesista löydän rockipimun eli sielunkumppanin. mutta ei tätä elämää ilman musaa kestä, ja ei kyllä ilman rukoilemistakaan
siinä onkin ristiriita
tämä riversiden biisi left out kertoo paljon