Mitä kaikkea olet kiinnittänyt JÄÄKAAPIN oveen?
Kommentit (26)
En mitään, magneetit järkyttävän näköistä roinaa!
Vierailija kirjoitti:
En mitään, magneetit järkyttävän näköistä roinaa!
Totta, olisi hankalaa siivouskin niitä siirrellessä.
Pari korttia, ostoslista, toinen muistilappu, valokuva kissoistamme, työpaikalla saamani lapsen tekemä tonttukortti, pari magneettia, lehdestä leikkaamiani kuvia ja kirjaston kuitti.
Liekkitarrat tuli pistettyä.
T. Amis-Arto
Erilaisia jääkaappimagneetteja joista osa on matkamuistoja, muistilappuja ja itsetehdyn jutun jossa on kaikkea positiivista
En mitään. Aiemmin meillä oli aina jääkaapin ovi täynnä muistilappuja, magneetteja, lasten lukujärjestyksiä, koulun infolappuja jne. Kun muutimme tähän asuntoon vuosi sitten, päätin etten enää laita mitään. Inhosin sitä sekamelskaa, mutten jotenkin osannut luopua niistä ”tärkeistä” jutuista aiemmin.
-Lehtileike pilkkikisoista, joissa voitin naistensarjan ::D
-Pari postikortiksi tehtyä opetustaulua 20-luvulta lastenhoidosta
-Muutama takuukuitti
-Ässäarpa 10€ voitolla
-Jotain neuvolalappuja ja sähkölasku
-Lappunen missä ihmetellään naisten typeryyttä, jonkun ranskalaisen sanomaa :)
Pari valokuvaa, magneettiajastimen, kalenterin ja asioita, mitkä täytyy muistaa. Nyt ei ole mitään muistettavaa, mutta yleensä ne on repäistyjä paloja mainoksista, mitä pitäisi ostaa tai huoltoyhtiön lähettämä kirje tms.
Ei mitään. Syystä, että jääkaappikin on integroitu (? siis piilotettu oven taakse, onko se integrointia?). Kaikki keittiössä on piilotettu lisäovien taakse.
Pari vanhaa leipomisreseptiä ja kummilapsen tekemä kortti.
Pullonavaaja, purkkapussi, muistilappu, resepteille A4-kokoinen tasku ja liuta pieniä magneetteja odottamassa jotakin tärkeää ripustettavaa.
Kyllä tuo vähän ilmoitustaulun oloinen on, tuo jääkaapin ovi. Jos ei olisi reseptejä niin sitten varmaan laskuja. Reseptejä on vain mukavampi katsella keittiössä, laskut sitten omaan pinoonsa tietokoneen viereen.
Hassua, aina sitä tulee kyläpaikoissa ihasteltua tyhjää jääkaapinovea ja miten paljon avarammalta se sekasotkuttomuus saa keittiön tuntumaan. Siltikään en monesta muutostakaan huolimatta osaa olla ilman tuota "ilmoitustaulua" :).
Valokuvia, pieniä lehtileikkeitä, lippu tulevaan teatteriesitykseen, muistilappuja, pari postikorttia
Magneetteja mutta ei ilmoituksia.
Magneeteilla kauniita postikortteja. Lisäksi siinä on yleensä muistilappu jostain tehtävästä.
Blogini: https://ilouutinen.blogspot.fi/
Jääkaapissani on vain yksi magneetti. Remonttia ennen oli useita, mutta nyt ne odottavat päivää parempaa hyvässä säilössä.
Muutama postikortti, kaverin piirtämä kuva sekä magneetteja pitämään edellämainitut paikoillaan.
Valokuvia