Mitä tekisitte mun tilanteessa (jälkiehkäisy) menkkoja?
Mulla on viimeksi ollut kuukautiset huhtikuussa jolloin otin myöskin jälkiehkäisyn. Nyt kuukautisia ei vaan kuulu. Kipuja oli ja ne menee välillä ohi ja tulee takaisin. Miksi en vuoda? Raskaustesti oli negatiivinen, mutta kannattaako mun silti olla terveyskeskukseen yhteydessä? Stressaa aivan mielettömästi.
Kommentit (4)
Uusi raskaustesti ainakin kertaalleen. Nykyiset on tosi herkkiä. Jos se on toistamiseen nega, voinet olla huoleti. Jälkiehkäisyssä on aika reilu määrä keltarauhashormonia, voi sotkea kierron joksikin aikaa.
Onko noissa raskausgestesteissä joku tietty aika milloin kannattaa tehdä? Kuulin, että aamupissa olisi paras vai onko sillä väliä?
Ei enää tuossa vaiheessa ole väliä. Näyttää positiivista mihin aikaan päivästä tahansa, JOS olisit siis jo noin pitkään ollut raskaana.
Otsikosta jäi ”ei” pois ennen menkkoja. Huoh