Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nainen ja polkupyörä

Vierailija
21.05.2018 |

Onko se joku monimutkainen anatominen juttu kun pysäyttää polkupyörän niin siinä pitää juosta pyörän kanssa jokunen askel. Olis paljon selvempää pysäyttää pyörä kokonaan ennen kuin hyppää pois satulasta. Ei tarvitsisi arvailla tuleeko se auton alle.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
21.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten tuo otsikko liittyy itse viestiin?

Vierailija
2/4 |
21.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei, vaan matka taittuu tällä tavalla nopeammin.  Laitan pyörän yleensä vielä parkkiinkin, niin, että otan avaimet käteeni jo ennen satulasta hyppäämistä, jolloin äkillinen jarruttaminen estäisi tämän toisen toiminnon. On siis lähtenyt tavaksi yleensä hypätä.

Pyöräily tuo eloisan tunteen verrattuna autoiluun. Olo on kevyit kuin lapsena! Kyllähän lapsetkin hyppivät!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jännää aina pysähtyykö se vai tuleeko auton alle

Vierailija
4/4 |
21.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä meinasin ajaa tänään samanlaisen päälle Malmilla. Mimmi ajoi ensin pyörätietä ja yhtään taakseen vilkaisematta hyppäsi vauhdissa satulasta ja suoraan eteeni suojatielle.

Kyllä, kävelijä suojatiellä on aina oikeassa. Mahtaako se kuitenkaan lohduttaa jos istuu halvaantuneena rullatuolissa?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi kolme