Joko tiedät, mitä kaikkea teet äitienpäivänä ja mitä tapahtuu?
Kommentit (8)
Ei mitään ihmeellistä. Lapset on isällään ja tulee illalla kotiin. Ei juhlita äitienpäivää mitenkään. Ja oman äitin kanssa en ole missään tekemisissä.
Käydään poikani kanssa jossain kesäkahvilassa.
Pojan ainut elossa oleva isovanhempi on ulkomailla, muistamme häntä myöhemmin.
Varmaan makailen krapulassa sängyssä yksin koko päivän. Vuoden tipaton päättyy lauantaina ja ajattelin sen kunniaksi vetää kännit. Lapsia ei ole.
No varmaan meillä kylvö hommia. Joten autan siellä parhaani mukaan.. Laitan miehille ruoat jne. Normia settiä keväällä..
Ihan kuten muutkin sunnuntait. Lekottelua ja pitkään nukkumista. Oma äiti on kuollut, miehen äidille laitettiin kortti. Mennään käymään siellä kuun lopussa kun tämä äiti täyttää 65- vuotta. Asuu siis kaukana meistä.
Äitini tulee meille, tehdään päivällinen ja kakku ja ollaan perheen kanssa. Mies on hyvä mies kaikin puolin, taitava ja ahkera, ruoanlaitto on yksi asia jota hän ei osaa. Mielelläni hoidan tämän puolen.
Menemme vanhempieni luokse viettämään viikonloppua ja äitienpäivää. Tiedossa on ravintolapäivällinen ja äitienpäivälahjaksi annan äidilleni kortin, josta paljastuu, että ensimmäinen lapsenlapsi on tulossa syksyllä. :)
En tiedä. Mietin menisinkö yitöihin, mutta saa nähdä.