Huomenta AV-mamma!
Joo just sä siellä ruudun toisella puolella!
Kuinka sun lauantai aamu on alkanut? Herättikö lapset taas liian aikaisin? Vieläkö mies kuorsaa? Edessä taas pitkä päivä lapsia ja ukkoa palvellen?
Mitä meinaat tehdä illalla saunan jälkeen, kun mies katsoo lätkää (tai on ehkä kaljalla kavereiden kanssa) ja olet vihdoin saanut tainnutettua lapset unille omiin sänkyihinsä ja sulla on nyt pari tuntia sitä kuuluisaa omaa aikaa?
Otatko lasin, pari, punkkua vai avaatko ehkä sidukan? Juot mitä juot, mutta haluaisitko jotain viihdyttävää luettavaa illan ratoksi? Lue mun uuden blogin eka postaus osoitteessa:
http://www.lily.fi/blogit/tankotanssijattarenromaani/eka-postaus-case-j…
(sopii myös muunlaisissa elämäntilanteissa eläville kuin yllä kuvattu, sekä naisille, että miehille!)
Kommentit (4)
Pahoittelen että sait pahantahtoisen kuvan. Mulla itselläni on lapsi ja olen siis elänyt ylläkuvatun kaltaista elämää... Nykyään tasapainottelen perhe- ja sinkkuelämän välillä. Blogissa lisää aiheesta!
Ap
Aika teinipäiväkirjamaista vuodatusta oli... Kielellisesti raskasta luettavaa, ja melko sisällötöntä tekstin määrään nähden. En jaksaisi lukea blogin verran.
Kakka Jujava kirjoitti:
Aika teinipäiväkirjamaista vuodatusta oli... Kielellisesti raskasta luettavaa, ja melko sisällötöntä tekstin määrään nähden. En jaksaisi lukea blogin verran.
Hienoa että jaksoit kuitenkin lukea koko postauksen, kiitos siitä!
Ap
Olen sinkku ja heräsin tekstivistin ääneen. Hätyyttelevät jo heti aamusta, hoh hoijjaa :D
Ei kyllä kiinnosta blogisi, koska vaikutat pahantahtoiselta ihmiseltä :(
Perhe-elämässä ei ole mitään vikaa, vaikka itse en siihen pyri.