Vähän aikaa jäljellä, mitäköhän tekisi?
Ennuste huono, sanovat että 1-2v. max ja loppuosassa toimintakyky varmaan aika rajallinen
Kommentit (13)
Vierailija kirjoitti:
Miltä se susta tuntuu?
Ikävältä
Vierailija kirjoitti:
Millainen perhetilanne sulla on?
Ei lapsia, eikä puolisoa
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Millainen perhetilanne sulla on?
Ei lapsia, eikä puolisoa
No hyvä. Eivätpähän jää suremaan.
Sano diagnoosisi, ei sua kukaan tunnista, maanlaajuinen palsta.
Vierailija kirjoitti:
Sano diagnoosisi, ei sua kukaan tunnista, maanlaajuinen palsta.
Pahanlaatuinen kasvain päässä
Tee mitä lystäät. Minulla äiti samassa tilanteessa, eikä ymmärrä että elämä jo eletty jo kauan sitten. Jotkut eivät vaan ole valmiita lähtemään. Eräs yli 90 vuotias blogisti muutama vuosi kirjoitteli blogissaan samaa, ettei halua lähteä täältä ja että pelottaa. No voi voi. Kaikki me lähdetään.
Mikä kiinnostaa ja mistä nautit, tee sitä. Juopottele, ulkoile, matkustele, käy kirkossa, katso filmejä, syljeskele kattoon, mikä nyt vaan tuntuu hyvältä. Yritä olla murehtimatta liikaa.
Tuollaisessa tilaanteessa voi olla sellainen olo, ettei halua tehdä mitään-ainakaan alkuun.
Mutta ,jos mieli muuttuu ja varoja on ,niin silloin tietysti olisi paras ,jos pystyisi toteuttamaan jotain,mistä on ennen haaaveillut.
Luulen ,että itse ainakin olisin ihan jumissa.
Toivon ,että mieli muuttuu.
Kaikki me kuollaan ,eikä kukaan tiedä hetkeä- minuutin päästä tai kymmenien vuosien päästä, vaikka on ns.ihan terve.
Kuolemaa itsessään ei tarvitse pelätä, pitkäaikaisia kärsimyksiä kylläkin.
Alkaisin tossa tilanteessa selvitellä eutanasian hintaa ja mahdollisuuksia, säästä rahaa, niin et joudu kärsimään. Eli töihin hophop.
Lähde matkalle. Tee mistä nautit eniten.
Miltä se susta tuntuu?