Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tv-sarjojen ja elokuvien "tulipalot", ei ilmeisesti osata vielä tehdä aidon näköistä tulipaloa tietokoneella?

Vierailija
07.04.2018 |

Usein kiinnittänyt huomiota siihen kuinka kökköjä nuo digitaalisesti luodut tulipalot ovat tv-sarjoissa ja elokuvissa. Tai onko vain säästetty rahaa tuossa kohdassa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun sen tulipalon keskellä pitää pystyä esittämään draamaa ja käymään pitkääkin dialogia, todellisen kaltainen palo näkyvyyden estävine mustine savuineen ja myrkkykaasuineen ei oikein toimi.

Vierailija
2/2 |
07.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minua taas on vaivannut, kun ei edelleenkään osata meikata uskottavasti nuoresta vanhaa ihmistä. Olen miettinyt usein, että mikä siinä mahtaa olla mutta sitten eräässä leffassa huomasin, kun "vanhassa" naamassa loisti nuoret silmät. Vanhoilla ihmisillähän silmätkin tuppaa olemaan vanhemmat ja väsähtäneemmät ja ilmeisesti silmät unohdetaan usein kokonaan maskeerauksessa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla