Kuka ihme sanoo "nussia",
Kommentit (11)
Onks nää näit saman tyypin aloituksia, kun hirveen aggressiivinen sävy, aina lopuksi "Hä?", onko sulla kaikki hyvin? :D
No miksei? Hupaisa tapa esittää asia.
Joku joka budjas stadissa kasikytluvulla
Vierailija kirjoitti:
Joku joka budjas stadissa kasikytluvulla
Oliks se just muuttanu böndelt, eikä vielä ihan täysin snaijannu?
Vierailija kirjoitti:
Onks nää näit saman tyypin aloituksia, kun hirveen aggressiivinen sävy, aina lopuksi "Hä?", onko sulla kaikki hyvin? :D
Ei se ollu aggressiiviseks tarkoitettu :D Kaikki on hyvin. Oli vaan omastakin mielestä vähän hölmö kysymys ja siihen sopi se "hä" - silleen, että suu jää lopuks auki.
Vierailija kirjoitti:
Autocorrect?
Ei valitettavasti siitäkään ole kyse. Käytetään myös puhutussa kielessä...
Ehkä ne samat ihmiset, jotka sanoo 'unnuttaa', kun tarkoittavat 'runkkaa'. Vai onko se eri asia tytöillä? Että tytöt vaan viattomasti 'unnuttaa', mutta pojat 'räplää muniaan' tai 'runkkaa'?
Onhan se kiihottavaa kun nainen pyytää miestä nussi*aan itseään, kertaluonteisesti sanottuna ja sopivassa välissä kuiskaten, mitkään pornomaneerit huutamisineen ja jatkuvana hokemisena eivät toimi.
Palstan frigidit eivät ymmärrä sanojen voimaa muuten haukkumisen yhteydessä.
Tuo sana tuli minulle tutuksi valitettavasti jo päiväkoti-ikäisenä joistakin renkutuksista ja vitseistä, joita oli isommilta pojilta kuultu. Miten se yksi renkutus meneekään..? Jotakin "kun ne pannaan samaan pussiin, niin ne alkavat heti nussii..". Sana ei tuo minulle siis mitään ikäviä mielikuvia, vaan se on lähinnä keskenkasvuisten lällätyksiä. En käytä kyllä tuota sanaa, mutta tavallaan se on aika kuvaava jo ääni- ja äännemaailmaltaankin. :)
Autocorrect?