onko jollain tosi outo miesmaku?
esim. köyhä , vaalea mies, jonka vartalo muistuttaa kengurua ilman häntää?
Kommentit (12)
Kukaan nainen ei tykkää köyhästä miehestä vaikka hän pukeutuisi siististi. Näin se vain on.
Mitä.miesmaulla oikeastaan tarkoitetaan? Minun mieheni on täysin erinäköinen, -ikäinen ja monilla muillakin tavoilla erilainen kuin kuvittelin ihannemieheni olevan. Mutta kun tutustuin häneen, totesin että hänen seurassaan on niin hyvä olla ja että hän on huippu tyyppi. Sisus täyttä kultaa.
Eli mietin että mikä se minun miesmakuni oikeastaan on...
Kenguru ilman häntää on uusi päärynä.
Miesmakuni ei ole outo vaan maailman huonoin. Olen aina onnistunut kaivamaan esiin itsekkäät p...aukiset pölvästit joista on sitten hankalaa päästä eroon. Enää ei jaksa niitä vaan yrittää pysyä kaukana kaikista miehistä, heistä kuoriutuu kuitenkin kotioloissa loisivia ja valittavia sohvaperunoita.
Mä tykkään sellaisesta ns kranssikaljusta. Esimerkiksi Hannu-Pekka Björkman on aika Hot...
Joo, kiinnostun ns. outolinnuista, jotenkin eksentrisistä tyypeistä ja itseäni huomattavasti vanhemmista miehistä. Olen kyllä itsekin aika kummallinen tyyppi, joten kaipa tää mun maku ilmentää sitä mitä mä olen itse ihmisenä.
Onhan se jotenkin "outo" kiinnostun yleensä hyvin tavallisista ja vähän oman tien kulkijoista. Niin ja hyvin harva oman ikäinen iskee. Lähes poikkeuksetta itseäni 5-15 vuotta vanhemmat. Oon 25.
olen ihastunut täällä viihtyviin palstatrolleihin
Mä tykkään lyhyistä ja vähän pullamaisista miehistä, jotka kikattaa ja joilla on pepussa karvoja ja "raskausarpia".
Joo, mulla :)