Onko oikeus aloittaa toinen suhde
Jos miehestä ei kuulu lahteen viikkoon mitään eikä vastaa viesteihin? Näinkö suhteet hoidetaan?
Kommentit (5)
En usko, että itse kahdessa viikossa edes ihastuisin toiseen ihmiseen, niin että tulisi mieleenkään suhde hänen kanssaan. Etenkin tilanteessa, jossa selkeästi olen jo ihastunut johonkin toiseen ja hämilläni siitä, mitä meidän suhteessamme on tapahtumassa.
Suhde on paljon pidempi kuin kaksi viikkoa. Tunnettu jo useita kuukausia.
AP
Mutta jos sulla on seuraava siinä jonossa odottamassa, niin minä ainakin annan luvan siirtyä elämässä eteenpäin.
Eiku oikeasti. Jos tyypistä ei kuulu kahteen viikkoon, niin hänen kiinnostuksensa sinua ja mahdollista tulevaa elämäänne lienee aika selvä. Sellaisessa odotuksessa ei kannata roikkua.
Riippuu vähän, kauanko ja millä intensiteetillä olette tapailleet.
Naiselle voi kuitenkin antaa nyrkkisäännöksi, että yhden kuukautiskierron verran voi odotella, sitten voi siirtyä seuraavaan. Toisaalta jos kertapanoa odotat palaavaksi, niin kahden viikon odottelussa on jo viikon verran liikaa.