Minkä ikäisenä aloitit seksin?
Sukupuoli?
Ja siis jonkun kanssa, ei pelkkä itsetyydytys.
Kommentit (53)
Itse sain eka kertaa 20v syntymäpäivänäni.
M36
Avokki aloitti 13v ja jakoi ahkerasti täysi-ikäisyyteen asti jolloin aloitti pidemmät seurustelusuhteet.
Mies, 24-vuotiaana.
Seksin aloittaminen on sinänsä kohdallani vähän väärä termi; olisin halunnut aloittaa jo teini-ikäisenä. Olen ujo ja arka mies, eikä sellainen juurikaan naisia viehätä, joten sen takia jouduin odottamaan ensimmäistä kertaa niin kauan.
17-vuotiaana. Ja haluan vastata tähän tehtävänantoa vastaan myös itsetyydytyksestä: aloitin sen jo kuudennella luokalla, mutta sain ensimmäisen orgasmin vasta yhdeksännellä, eikä toiminta siihen saakka tuntunut yhtään miltään, enintään kivuliaalta. Kertoo jotakin suhteestani seksiin, että oli pakko kosketella ja usein jopa rikkoa itseään, koska elin käsityksessä, että niin tulee tehdä, vaikken saanut siitä mitään mielihyvää.
16.5v juhannuksena kännissä metsässä sen aikaisen tyttöystäväni kanssa, joka samaan ikään mennessä oli ehtinyt höylätä sataa miestä.
Vierailija kirjoitti:
Mies, 24-vuotiaana.
Seksin aloittaminen on sinänsä kohdallani vähän väärä termi; olisin halunnut aloittaa jo teini-ikäisenä. Olen ujo ja arka mies, eikä sellainen juurikaan naisia viehätä, joten sen takia jouduin odottamaan ensimmäistä kertaa niin kauan.
Sama juttu mutta oma ikä oli 28v ekalla kerralla.
Muistan kun kerran kysyin silloiselta tyttöystävältä että mikä on hänen mielestään rajana sille että miehellä on poikuus tallella niin hän vastasi että 25v. Siinä vaiheessa ajattelin mielessäni, että kiva, pidät siis mua outona.
14v 10kk eli vähän ennen kuin täytin 15. Ekan orgasmin miehen kanssa sain 18 vuotta myöhemmin.
Olen nainen ja olin 17, melkein 18. Mielestäni ihan fiksu ikä ja samaa suosittelisin esim. lapsilleni :P
20v kun poikuus meni... sormin "pääsin" jotain 15v ekan kerran "säheltämään"
Olen nainen ja aloitin seksielämän (vasta) 26-vuotiaana :( Harmittaa todella paljon että odotin noin kauan. Muut ikäiseni ovat harrastaneet seksiä jo 10+ vuotta kun mä vasta vähän aikaa.
15v festareilla sekasin ku seinäkello.
M27
23v, sen ensimmäisen ja ainoan miehen kanssa. Ollaan edelleen yhdessä.
N35
Aloitin 19-vuotiaana ja lopetin 38-vuotiaana.
Vaimo oli kuulemma 14v, itse juuri 19v täytettyäni ekan kerran. Vaimo ei vieläkään tiedä vuosien jälkeen, että on ollut ensimmäiseni ja ainokaiseni. Bailattua tuli paljonkin nuorena, vaan en päässyt pukille. Vaimoakin maltoin kypsyttää ja kiihoittaa pari kuukautta ennen ekaa kertaa. Söi sitten elävältä, kun naimaan päästiin. Pelkkää ilotulitusta, eikä ole kyllästytty vieläkään.
13 tai 14 olin. En muista tarkasti. Naimisiinkin kerkesin jo 19 vuotiaana. Sitä ennen oli joitain poikaystäviä ja seksikumppaneita.
Seksikokemukset lähinnä pojan kalun koskettelua ja runkkaamista teininä (n. 14-19-v.) ja kalun häpyhuulille viemistä ja sen suuntaista hieroskelua. Silloin pojat lähinnä hieroivat isoja rintojani ja sormettivat pilluani. Hauskaa ja jännittäväähän se oli, teki hirveästi mieli saada kalu pilluun sisään.
Kerran muistan, olisinko ollut 19-20-vuotias, kun annoin erään pojan työntää kalunsa nopeasti pilluuni ja pelkäsin pitkään, tulisinko raskaaksi tai saisinko jonkun sukupuolitaudin.
Samoihin aikoihin, tai vuotta paria myöhemmin, tein samansuuntaisia kokeiluja, jotka päättyivät yleensä siihen, että pojilta tuli ennenaikainen siemensyöksy mun vatsalle. Tykkäsin kyllä piehtaroida poikien kanssa ja leikkiä heidän kaluillaan. Vähän kyllä harmittaa, että säästin muka neitsyyttäni noin 22-vuotiaaksi. Olisi pitänyt vain ostaa kumeja ja naida aina, kun tilaisuus oli.
Eka yhdyntä oli siis paljaalla pitkäaikaisen miesystäväni kanssa 22-vuotiaana, ehkäisynä e-pillerit.
19v ja vielä neitsyt. Tyttö.