Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

mietin vaan...

14.04.2006 |

Olen syönyt kohta puoli vuotta e-pillereitä ja nyt sitten pähkäillään että taidan olla raskaana vaikka olenkin niitä syönyt aina säännöllisesti!!Meillä on 1v 2kk ikäinen tyttö ja arki menee hänen kanssaan vauhdilla!!Olen ollut tosi väsynyt ja paha-olokin on tullut mukaan kuvioihin..sitä on tullut mietittyä miten pärjää odotusaikana ja sitten kun uusi vauva on syntynyt niin kahden lapsen kanssa!!Siis testiä en ole vielä tehnyt kun ennen tytön syntymään oli monta keskenmenoa niin sitä i uskalla jos jotain tulee mut kunhan nää pyhät menee marssin apteekkin ja ostan raskaustestin!!

Ensi vuonna olisi muutto vantaalle uuteen ympäristöön..siellä ei ole kavereita eikä lähimmäisiä tukemassa ja alussa kaikki asiat on uusia esim.missä neuvola,kauppa,pankki yms kaikki palvelut!!

Kertokaa nyt ihmeessä omista kokemuksista kahden peinen lapsen kanssa ja miksei muuttamisesta toiselle puolelle suomea lähimmäisistä yms.. siis kaikki kokemukset on tervetulleita :)



-pikkanen-,Venla 1v2kk ja ehkä masuasukki (?!)

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla