Vuokrasitteko vai ostitteko vanhojen tanssien frakin pojalle?
Kommentit (8)
Vuokrattiin joka kerta, poikia on kolme nuorta aikusta jo nyt.
Silloin maksoi n. 150 euroa, kengät oli omasta takaa. Tästä ei ole kovin kauan eli hinta lienee samoissa nykyäänkin.
Tyttärelle ostettiin puku ja kävi kampaajalla, meni viitisen sataa. Tyttö maksoi kyllä osan itse työssä käynnillä ansaitsemillaan rahoilla.
Vuokrasin. Turha ostaa frakkia kaappiin pölyttymään, kun ei sillä mitään tanssien jälkeen tee.
Ostettiin, koska poika tanssi kahdesti. Frakki"paketti" myytiin edelleen tuttavaperheen pojalle ja lienee senkin jälkeen matkannut edelleen.
Vuokrattiin, maksoi vähän alle 200. Ap on kuitenkin aika myöhässä, jos tanssit ovat 1,5 kuukauden päästä eikä frakkia ole vielä varattuna.
Vierailija kirjoitti:
Vuokrattiin, maksoi vähän alle 200. Ap on kuitenkin aika myöhässä, jos tanssit ovat 1,5 kuukauden päästä eikä frakkia ole vielä varattuna.
Kyllä me ainakin viime vuonna saatiin ihan viime metreillä frakki vuokrattua. Poika tavallisen kokoinen eli 183-senttinen ja hoikka.
Tämä Helsingissä, ehkä jossain muualla on vaikeampaa.
Just tänään soittelin vuokraamoihin pk-seudulla ja vielä löytyy. Eli vuokraan.
Isäni vanha <3