Miksi Huhtasaari-ketjuista tulee aina Pääsy kielletty -ketjuja?
Kun olen kirjoittanut sinne pari fiksua Lauraa puolustavaa kommenttia? Lällätykset ja Lauran mollaamiset saavat olla vaikka päivätolkulla, mutta jos laitat pari asiallista, vaikeasti kumottavaa kommenttia, ketju suljetaan heti.
Kommentit (12)
Sanomat sekaantuu presidentinvaaleihin tällä tavalla. Laillinen ehdokas ei saa palstatilaa muutoin kuin negatiivisissa kommenteissa. Kohta nämäkin poistuvat.
Jäätävä pelko, että Laura tekee trumpit.
Älä murehdi, koska Latesta ei tule pressaa kumminkaan. Ei ole uskottava, koska hänen ajatuksensa tulisi tulla miehen suusta ollakseen konservatiivisen vakuuttavia.
Koska Huhtasaarella on väärät mielipiteet. Ja hän syyllistyy myös ajatusrikollisuuteen.
Koska tässä maassa ei ole enää sananvapautta, pelottavaa mutta totta.
Ja ihan asialliset positiiviset kirjoitukset hänestä poistetaan.
Palstamammaat on niin kateellisia. Onhan Laura nyt yks suomen pantavimmista muijista ja vielä isämmaanystäväkin . Mielellän tommosta akkaa kattelis ihan presindenttinä!
Vierailija kirjoitti:
Ja ihan asialliset positiiviset kirjoitukset hänestä poistetaan.
Niin kävi mullekin, puolustin Lauraa, ja sain pääsy kielletty sivustolle... Eikö ole sananvapautta näissä keskusteluissa?
Hahhah. Tänään täältä poistettiin ketju, jossa kysyttiin, että miksi Laura väittää että Suomi tulee aina ensin, mutta suomalainen joulu ei kuitenkaan hänelle kelpaa. Ei vaikka se on suomen maamielikuvan kulmakiviä ja turismin suurin houkutin.
Tällaisia kysymyksiä ei saa kysyä, siitä saa trollisyytökset ja ketjut poistetaan. Fakta.
Ja en siis ole persu enkä puolueen palkkalistoilla. Ärsyttää vaan, kun yhtä ehdokasta saa haukkua vieläpä ihan lapsellisilla pilkoilla.