Voiko hentoinen nuori naisvartija olla uskottava?
Itselläni ainakin herää joku suojeluvietti jos näen kauppakeskuksessa sellaisen söpön pienen naisvartijan. Ajattelen että voi tyttöä, saattaisi olla hätää kärsimässä jos joku iso sekakäyttäjä korsto alkaisi hillua <3
Kommentit (11)
Lähinnä säälittävä.. kyllä joku pituus/painoraja sais siihenkin hommaan olla.
Aika pieniä ja hinteliä poikiakin olen vartijana nähnyt.
Eihän vartijoilla ole mitään valtuuksiakaan.
Soittavat lähinnä poliisit paikalle.
Vierailija kirjoitti:
Aika pieniä ja hinteliä poikiakin olen vartijana nähnyt.
Eihän vartijoilla ole mitään valtuuksiakaan.
Soittavat lähinnä poliisit paikalle.
No ei ne hintelät nuoret pojat sen uskottavampia ole.
Mitä ne vartjat muka tekevät... soittavat vaan poliisit paikalle ja ehkä ottavat jotain näpistelijöitä kiinni.
Voi. Vartijan (ja poliisinkin) tärkein työkalu on puhe. Pieni nainenkin voi olla taitava käsittelemään hankalia ihmisiä, ja juuri sitä vartijalta vaaditaan.
Vartijan tehtävä on olla "silmät". Mikäli tytöllä on näkökyky, niin hän on aivan loistava vartija.
Kyllä. Jos on työvaatteissa niin oletan että on myös vartijan koulutus, ja tyyppi pistäisi tälläisen tavan pulliaisen nippuun, oli kuinka hentoisen näköinen tahansa.
Samassa kuntonyrkkeilyssä käy nuoria, ulospäin hennonoloisia naisia – he ovat ihan järkyttäviä mätkimään, tulevat päälle kuin hyökkäysvaunu. Vahvoja ja aggressiivisia.
Ennemmin ajattelen, että jos toi hyttynen on vartija, sillä täytyy olla sellaisia taitoja, jotka tekevät hänestä pätevän työhönsä. On opetellut perin pohjin asiat ja asenteen, jotka joku kaapinkokoinen korsto on aina ottanut itsestäänselvyytenä.
Vartija saattaa toimia tehtävissä, joissa on vain hyvä, ettei näytä vartijalta.
Ei voi.