Onko ketään muuta joka jännittää töissä käymistä?
Kommentit (11)
Jännittää ja ahdistaa. Enkä edes tiedä miksi/mikä jännittää ja ahdistaa. Rankkaa on.
Toisinaan. Yleensä lomien ja viikonlopun jälkeen jännittää eniten mennä. Samaa oli aikanaan jo koulussa.
Mulla oli ennen tuollaista, ei auttanut vaikka vuodet vieri, jännitti ja jotenkin ahdisti silti mennä töihin. Erityisesti maanantait ja loman jälkeen töihin palaaminen oli ihan yhtä helvettiä. Vaihdoin työpaikkaa ja nykyään ei tarvitse jännittää.
Jännitti sellaisessa paikassa jossa pomo vahti tilaisuutta huomauttaa jostain virheestä ja sitten huusi. Muissa työpaikoissa ei ole jännittänyt.
Töissä on narsisti työkaveri..Koskaan ei tiedä millä tuulella on ja mitä on keksinyt taas uutta kiusattavaa työkavereille.
Jos edellinen työvuoro on mennyt huonosti, että on tullut mokailtua tai asiakkaat on olleet kiukkuisia, niin ennen seuraavaa vuoroa kieltämättä vähän jännittää se että mitähän tästä tänään mahtaa tulla. Tuo sitten helpottaa myymälään päästyä.
Up, taas yksi jännitettävä päivä edessä.
Ap
Ennen jännitin, kun olin nuorempi. En enää, lääkityskin toki auttaa asiaa, plus ikä tuonut vähän varmuutta. Aina jos töissä tapahtuu jotain normaalista poikkeavaa, paska lentää ja olen ahdistunut. Esim ylihuomenna pari tuntia kestävä koulutus ja paskattaa ajatus jo nyt :( Kärsin siis sos. tilanteiden pelosta.
Sama täällä. Jännittää ja ahdistaa. Lääkkeet auttaa fyysisiin oireisiin. Ennen oli odella rasittavaa kuullaa jatkuvaa kommenttia tomaattinaamasta.
mua ei jännitä, pikemminkin vituttaa...