Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Riitapukarit Facebookin ryhmissä

Vierailija
09.11.2017 |

Oletteko muut huomanneet, että aina samat ihmiset on haastamassa riitaa ja provosoimassa muita näissä ryhmissä? Itse kuulun moneen, naisille suunnattuun ryhmään ja aina toistuu sama nimi/nimet. Oli kyse sitten kukkien kastelusta, lasten kasvatuksesta, maahanmuuttajista tai ihan mistä vaan niin aina samat leidit pätemässä ja kettuilemassa muille.

En ymmärrä miksi aina jossain vaiheessa nämä muka nokkelat ihmiset menee henkilökohtaisuuksiin vastapuolen kanssa.

Ja toinen kysymys kuuluu: miksi Satakunta on vahvasti edustettuna näiden ihmisten kotikuntana? Onko Porissa asiat muuta maata huonommin?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei sitä suotta ole kyselty, että mikä vittu noita porilaisia vaivaa.

Vierailija
2/4 |
09.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos aina tarvii kettuilla ni on varmaan tosi onneton ihminen. Riitapukareista ei kukaan tykkaa!!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minusta nämä riitelijät ovat varmasti oikeassa elämässä todella yksinäisiä ja vailla ystäviä. Sellaisia, joilla kylässä käy äiti ja sisko ja oma mieskin haaveilee vapaudesta.

Tulee heti mieleen yksi porilainen rouva, joka kuuluu varmaan sataan ryhmään. En tajua miten hänellä edes aika riittää moiseen kommentointiin, aloitusten tekoon ja ennen kaikkea siihen pään aukomiseen. Samainen nainen kertoilee yllättävän paljon yksityiselämästään. Jakoi esim.sairaalakäyntinsä syyn (ylipaino), puhuu usein työpaikastaan ja lapsistaan. Itse en jakaisi noin arkaluontoisia tietoja itsestäni ryhmissä joissa on kymmeniätuhansia naisia.

Vierailija
4/4 |
09.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pahimmat taitaa löytyä eläinryhmistä... YV paukkuu

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kuusi