Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ostin eskarilaiselle villahaalarin, käyttääkö muut ?

Vierailija
22.10.2017 |

Olisin ostanut villahousut ja paidan mutta ei löytynyt. Tuo ciraf merinovillapuku tuntui mukavalta välikausiasun alle. Mitä muut eskarilaiset käyttää? Meillä ei periaatteesta osteta fleese- tuotteita ( eli mikromuovia ).

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä meillä eskarilaiset noita käytti. Mutta oli myös ihan villahousut, muistaakseni Reiman tai Tutan. Tästä on jo aikaa, en muista muuta kuin että käytössä oli.

Vaikka ei halunnut ulkohaalaria vaan kaksiosaisen puvun, niin alle toi villahaalari kelpasi.

Vähälle käytölle meillä jäi yllätyksekseni Ruskovillan kerrastot. Ne oli päiväkotiin ja kouluun päivävaatteiden alle liian kuumat ja ulos lähtiessä taas olis ollut työlästä (ja koulussa noloa) riisua ensin vaikka collegehousut, pukea villakalsarit, uudestaan collegehousut ja sitten toppahousut. Kotona noi oli ihan mainiot.

Vierailija
2/2 |
22.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo olikin hyvä tieto ruskovillan kerrastoista, että ovat kuumia . En taidakaan ostaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän kuusi