Antifa
Nyt kun aikaisempi asiaa käsittelevä keskustelu on poistettu niin voisiko joku yllämainitun liikkeen edustaja tulla sanomaan että mikä tarve teillä oli eilen Tampereen keskustassa heitellä pommeja?
Kommentit (7)
Se on sitä parempaa väkivaltaa.
Samaan syssyyn voisi kysyä miten se heidän asiaa edisti että haitattiin junaliikennettä istumalla raiteilla.
Antifa voisi lopettaa black metal-bändien kiusaamisen, ei kaikki ole natseja.
Ei muuten itä euroopan maissa paljon antifantit hillu! Siellä pitää kuria nacionalistit ja holigaanit.
Antaa Antifan riehua. Ovat sitä mainiointa muistutusta ihmisille siitä, miten haitallinen äärivasemmisto on Suomessa. Nyt poliisikin taipui kertomaan, ketkä ne taas saikaan häiriötä aikaiseksi. Ihmisten silmät avautuu hiljalleen todellisuuteen, vaikka media ei siitä haluaisikaan totuudenmukaisesti uutisoida.
Vierailija kirjoitti:
Ärsyttävää tämä nykysuuntaus jossa et saa sanoa mitään poikkipuolista sanaa leimautumatta rasistiksi ja natsiksi.
Ärsyttävää tämä nykysuuntaus, jossa ihmiset loukkaantuvat jo ennen kuin ovat sanoneet yhtään mitään ja tyytyvät keskustelemaan keskustelemisesta ja kyhäämistään olkiukoista. Se, että et uskalla seistä sanojesi takana tai osaa perustella mielipiteitäisi ei tarkoita ettetkö saisi sanoa "poikkipuolista sanaa". Ihan yhtä lailla kuin sinulla on oikeus sanoa, on muilla oikeus olla kanssasi eri mieltä.
Tässä antifa englannissa:
rohkeeta.
Nostan vähän ylös. Toivoisin todellakin vähän kommentteja jotka avaisi asiaa. Ei tässä nyt kuitenkaan sodassa olla. Tuolla käytöksellä koko Tampere ei todellakaan vihaa natseja vaan vasemmistoterroristeja.