Lue keskustelun säännöt.
Tarkistakaa Elisa nettisopimuksenne ennen allekijoitusta
22.09.2017 |
Itse menin Kouvolan Elisa myymälään koska halusin kiinteän nettiliittymän kotiini. Myyjä alkoi samantien kaupata elisa viihde pakettia. Sanottiin, että sopimusaika on sama 1,5 vuotta. (jälkeenpäin paljastui, että todellisuus on 2 vuotta.) Myyjä vakuutti sopimuksessa tulevan 20 megan liittymän vaikka täysin selvästi näki ettei kotiini saada kiinteänä 10 megaa nopeampaa liittymää.F-securelta tuli 3 turva lisenssiä. Kysyin sopiiko ne kännykkään niin vastaus oli, että kohta tulee viestiä puhelimeeni. Noh kohta olen odottanut 2 vuotta sopimuksen loppuun asti enkä ole saanut viestiä.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hei!
Olen todella pahoillani, mikäli sopimuksen sisällöstä on kerrottu tilauksen yhteydessä virheellisesti. Oletko ollut asian tiimoilta yhteydessä asiakaspalveluumme?
Tietoturvalisenssit ovat koska tahansa asennettavissa uudelleen OmaElisan kautta. Pahoittelut, jos tätä ei tilauksen yhteydessä mainittu. :(
Mielellämme selvitettäisiin tilannetta vielä yhdessä sinun kanssasi. Laittaisitko meille yksityisviestiä esim Palstan http://elisa.fi/palstatiimi tai Facebookin kautta: http://m.me/elisasuomi ? :)
Niina / Elisan sometiimi