Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Takavarikoidako tässä tilanteessa spinner, älypuhelin, molemmat vai?

Vierailija
20.09.2017 |

Pojat olivat tehneet yksissä tuumin luokan kiusatulle tytölle pilan. Olivat houkutelleet tytön lähettämään suht. vähäpukeisia kuvia ja naureskelleet niille ja levitelleet koulun seinille. Olivat rikkoneet tytön spinnerin myös. Pääasiallinen kiusantekoväline on älypuhelin jonka avulla kuvia on levitelty. Valitettavasti oma poika oli tässä osallisena. Pitäisikö takavarikoida sekä puhelin että spinneri? Ks. Tytöltä eivät suostu pyytämään anteeksi.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kahden viikon puhelinpanna laittaa kaverin miettimään

Vierailija
2/4 |
20.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä muksu tietää että tuollaisesta tempusta puhelin vaihtuu Doroluuriin. Se on vanhuksille tarkoitettu isonäppäiminen peruspuhelin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
20.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tommosen törkeyden jälkeen lähtis kyllä mun lapsilta kännykkä veke hyvin pitkäksi ajaksi.

Vierailija
4/4 |
20.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paras rangaistus olisi se, että pojat joutuisivat juhlasalissa tms. pyytämään tytöltä anteeksi. Pojat eteen kaikkien nähtäville ja tyttö saisi olla osana massaa, edes nimeä ei saisi sanoa. Uskomattoman tehokasta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän kuusi