Arrrrrrrrghhhhhh :((
Miten teidän teinipoikienne hiusten hoito ja parturissa käyminen sujuu?? Onko löytynyt Vantaa-Kerava-akselilta mieluinen parturi??
Taas kulunut lähemmäs 3kk ed kerrasta kun 14v suostui hirveän metelin ja puolipakottamisen jälk käymään parturissa ja pehkonsa on aivan hirveä, niin tuuheakin että atooppista päänahkaa saa kuokan kanssa alta etsiä jos vaikkapa yrittää hieroa atooppisen päänahan hoitonestettä sinne.
Roikkuu silmillä, pulisongit karmeat, sojottaa ylös, sivuille ja ties mihin (paitsi ei ehkä ylös enää niinkään kun pituutta liikaa, ainakin 10cm). Aivan kuin olisi sekava pesumoppi päässä ja sieltä alta kurkistelee kumarainen erittäin angstinen pizzanaama.
Ihan fine pitkän tukan kasvatus, mutta kun sitä ei "laiteta" millään tavoin eikä edes kammata/harjata..ei välitetä piiruakaan siitä miltä näyttää, onko kenties jumalattoman epäsiisti olemus tms.
Helvetin ISO huokaus!!!!!
Raimo Kulli on virolainen rata-autoilija.