Pankki irtisanonut lainan. Asunto myynnissä - ei ostajaa.
Mitähän helvettiä seuraavaksi?
Mukaan astuu ulosotto?
Ei pliis lynkkausta, tässä mennää jo nyt rajamailla jaksamisen kanssa.
Kommentit (8)
No tuossa tilanteessa joo, menee ulosottoon ja ulosottoviranomainen huutokauppaa asunnon. Huutokauppahinnalla maksetaan velka ja jos jotain jää, saatte pitää sen. Kovin paljon alle kyvän hinnan ulosottoviranomainen ei kämppää myy, mutta tietysti käypä hinta myös muodostuu siitä, mitä joku on valmis asunnosta maksamaan.
Pankki vaatii realisoimaan kiinteistön kyllä, menee eka ulosottoon josta hienon laskun..😂lähettää ,voi joskus mennä pitkäänki,3vuottaki ulosotossa..kannattaa ottaa ulosottomieheen yhteyttä ja pankkii ja myydä koko paska pois mahd.pian ja ainaki muuttaa äkkiä pois jos muuten on luottotiedot vielä kasassa, turha viivyttää, aikanaa vouti määrää häätöpäivän
Koeta ajatella hyviä asioita. Ovatko läheisesi terveitä? Itsellä talon arvo romahti 100 000 euroa. Hirveästi velkaa, vaikka onkin hyvä työ. Välillä olen ollut sairauslomallakin tämän kaiken kanssa. Kun oikein ahdistaa, sanon itselleni ääneen: "Pääasia, että lapset ovat terveitä". Se aina lohduttaa ja antaa voimia.
Niin huomaa että kun laina menee ulosottoon kätevästi makselet palkastas mökkiä minkä uo kohta myy
Kyllä se elämä ei tohon oikeesti kaadu, usko vain, been there done that
Ex-appivanhemmilta uo myi talon pilkkahintaan. Kannattaa hyväksyä ensimmäinen käypä tarjous. Appiukko ei sitä tehnyt, ei tullut toista tarjousta. Makselivat sitten velkaa pois vuosia uuden omistajan puolesta.
Miksi pankki irtisanoi lainan? Oliko monta erää lyhennyksiä rästissä?