Plkkatukka! Saatko hiuksesi laskeutumaan nätisti?
Föönaatteko/suoristatteko päivittäin?
Itsellä lyhehkö kuriton polkka ja nuo sivuhiukset taipuu ikävästi pyöreiksi kun tykkäoöisin suoremmasta mallista. Auttaiskohan kasvatus että laskeutuu paremmin
Kommentit (5)
Aika harva tukka (jos yksikään) näyttää pese ja pidä -tyylillä hyvältä. Kyllä, laitan suoritan/föönaan aina suihkun jälkeen huolella muotoilutuotteiden kera. Pysyy useamman päivän kuosissaan.
Pakko käyttää voimakkaita muotoilutuotteita ja suoristusrautaa. Ja silti joka päivä huoltaa. Nyt kasvatan pitkää mallia joka saa huoletta olla kihara
Mulla oli monta vuotta polkkatukka mutta kun on taipuisat hiukset ne ei koskaan olleet siten kuin piti. Nyt on ollut jo pitkään kerroksittain leikattu vähän pidempi malli jossa taipuisuus on etu, ei haitta.
Pitäisi varmaan itsekin kokeilla jotain muuta mallia. Lyhyempänäkin tämä vähän hankala, paksu ja taipuisa tukka. Ihan lyhyellä pärjää jos laittaa vahaa, mutta ihan lyhyttä en enää halua.
Usein jätän föönaamatta tms mutta näytän kyllä aika epäsiistiltä. Ap
Polkkatukka! Ap