Luonnonkosmetiikka? Apua!
Olen ajatellut vaihtaa tuotteeni suurimmaksi osaksi luonnonkosmetiikkaan. Luonnonkosmetiikka vain tuppaa olemaan kalliimpaa kuin muut tuotteet ja ainakaan minulla ei ole aikomusta käyttää hirveästi extra rahaa tähän projektiin. Kertokaas minulle lempparituotteitanne, joilla on hyvä hinta-laatusuhde.
Minulla olisi haussa mm. aurinkorasva, peitevoide ja sävyttävä huulirasva aurinkokertoimella. Jos kerrot ihonhoitotuotteista mainitse ihottyppisi ja vaikkapa miten tuote on vaikuttanut. Mieluusti tuotteita joita ei ole testattu eläimillä.
Mistä saisin hyvän aloe vera geelin? Katselin esimerkiksi lifen aloe veraa mutta en ole yhtään varma muista aineista joita siinä on käytetty, eli lasketaanko luonnonkosmettiikkaan vai ei ja onko luonnollinen. Opettakaa minulle kaikki niksit!
Tässä vielä aloe vera jota katsoin:
http://www.life.fi/epages/life.mobile/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/HLT/Prod…
Kiitos kaikesta avusta!
Kommentit (3)
Tutustu korealaiseen kosmetiikkaan.
Urtekräm aloe vera shampoo ja hoitoaine.
Katja kokko -blogista löytynyt noita tuotesuositteluja missä hän käy läpi myös halvempaa luonnonkosmetiikkaa. Minulla nuo luonnonkosmetiikka blogit ovat auttaneet pääsemään "matkaan" mukaan. Myös luonnonkaunis- blogi on kiva.