5kg laihdutettavaa
Kesän loppuun mennessä pitäisi saada muutamia kiloja tiputettua ja miksei jopa jo aikaisemmin. Mietin tässä, että onko mitään ideaa siinä, että noudattaisin lähes koko ajan ruokavaliota missä on 1600kaloria ja välillä pitäisin kevyempiä päiviä millon söisin esim näin
AP rahkasmoothie banaania
Lounas vihersmoothie
Päivällinen kevyt keitto
Iltapala rahkasmoothie
Mitat nyt 162cm ja 63kg
Kommentit (7)
Niin on. Välillä paino putoaa mutta sitten taas ns ilman syytä pompsahtaa takaisin siihen mistä aloitin. Liikun normaalisti melko paljon ja paino pysyy melko helposti ns normaalina. Nyt olen sairastanut maaliskuusta saakka ja ollut liikuntakiellossa niin paino on noussut tasaiseen tahtiin. Ap
Jos ei pysty liikkumaan, on syötävä myös sen mukaan, niin paino ei nouse.
Vierailija kirjoitti:
Jos ei pysty liikkumaan, on syötävä myös sen mukaan, niin paino ei nouse.
No sit Sherlock 😂😂😂 sitähän tässä kysyttiin
Kalorit tarpeeksi alas niin laihtuuhan sitä. Kannattaa pitää sellainen ruokavalio millä voi jatkaa tavoitteeseen pääsyn jälkeenkin. Jos palaa takaisin vanhaan ruokavalioon niin ihan samalla tapaa lihoaa taas kuin edelliselläkin kerralla.
Sairas ihminen tarvii kaloreita parantumiseen.
Mulla ihan samat mitat ja sama tavoite. Vähähiilarisella saan 3 kg viikossa pois, kun silloin ei ole nälkä ja voi vetää kermajugurttia litratolkulla. Mutta en voi olla ilman karkkia!
Mulla sama eli muutamasta kilosta pitäisi päästä. On muuten tosi vaikeata normipainoisena. Liikuntaa paljon että pysyy aineenvaihdunta tasaisena ja pienemmät annoskoot tasaisin väliajoin. Herkut pois. Niin olen ennenkin onnistunut.