Taisteleminen kadulla pimeyttä vastaan
Joskus jotkut ohikulkijat ihmettelevät, kun teen jalkaliikkeitä sekä heilutan kadulla villisti nyrkkiä pieniä ja tummanpuhuvia sarvekkaita pimeän olentoja kohti. Ohikulkijat monesti luulevat näitä hirviöitä mielikuvitukseni tuotteiksi. Miten saisin muut ymmärtämään, että valitettavasti minä joudun elämään keskellä näin kammottavaa todellisuutta? Muut eivät kylläkään näe näitä pahoja olentoja, mutta minulla on kanava henkien maailmaan aina auki. Toisaalta se mahdollistaa salaisen tiedon saamisen Jumalalta, mutta varjopuolena on se, että joudun kohtaamaan päivittäin myös demoneita ja taistelemaan niitä vastaan.
Kaikenlaisia perverssejä tässä maassa suvaitaan, mutta hengellisesti erityisherkkiä vainotaan ja pidetään vain ylivilkkaan mielikuvituksen uhreina. Itkettää tämä saatanallinen rappio.
Miksi ärsytät noita olentoja nyrkkiä puimalla? Hyvissä väleissä oleminen ehkä parempi. Kohtelias tervehdys ja hatun nostaminen sekä matkan jatkaminen voisi olla sulle helpompi vaihtoehto.