Uskonpuute vaivaa. Ei meille voi olla tyttö tulossa!!!
Kuinkahan usein noi ultrat ja 4D ultrat menevät pieleen?
Meille sanottiin rakenneultrassa, että 100% varma tyttö ja nähtiin itsekin, ettei pippeliä näkynyt.
Ultraaja oli tosi mukava, kun etsi ja tutki TUNNIN ajan ja ei vaan löytänyt pippeliä, mutta näytti häpyhuulet. (eihän rakenneultran tarkoituksena ole sukupuolta selvittää ja siksi oli tosi ystävällistä, kun hän niin pitkään tutki)
Saatiin kuvat jalkovälistäkin ja kyllä se vaan tytöltä näyttää...mutta...
Sitten käytiin 4D ultrassa ja taas sama vastaus, ei epäilystäkään 100% varmasti tyttö ja taas nähtiin selvästi itsekin.
Kuitenkin epäilys kalvaa ja lujaa!
4 pojan jälkeen, minulle, joka olen AINA ollut niin täysin varma, että saan poikia pelkästään, minulle, joka olen poikien äiti ja vierastan kaikkea tyttöhömppää.
Ei vaan voi olla nyt tyttö tulossa.
En jaksa uskoa, en ehkä uskalla uskoa :(
Mustaverho 30+4
Kommentit (2)
Mulla on kaksi poikaa ennestään ja nyt on tyttöä luvattu 4 kertaa:
rakeneultrassa "ennemmin tyttö"
4d -ultrassa "100% tyttö"
28-viikon lääkärineuvolassa privaattipuolella "100% tyttö"
eilen synnytystapa-arviossa rv36 "tytöltä näyttää"
Olen silti epävarma kumpi on tulossa.
Raskaus on ollut siinä määrin erilainen tuntemuksiltaan että olen antautunut tytön odotukseen ihan tosissani. Rimpsuja ja vaaleanpunaista on ostettu, tytölle huone sisustettu jne. Olen ajatellut asian niin että koska lapsiluku on tämän vauvan jälkeen täynnä niin otan tästä odotuksesta kaiken irti on lopputulos sitten mikä hyvänsä. Pojalle meillä löytyy tarvikkeet ja vaatteet, joten tappiota tulee lähinnä tunnepuolella, muuten vaatteet yms voi antaa lahjaksi muualle jos sukupuoliveikkaukset eivät pidäkään paikkaansa.
Ja voin sanoa että mekkojen ostelu ja prinsessahaaveet on tehneet todella hyvää ja kivaa on ollut :) Eikä silti tunnu etteikö poika olisi yhtälailla tervetullut!
Nauti sinäkin nyt vaan tytön odotuksesta ja aikanaan sitten näkee kumpi tuli ;)
t. pöppis 36+3
terv. pöppis
Mutta eipä hätää, nainenhan itsekin olet ja naisen mallin voi antaa ilman hömppääkin. Vielä on useampi viikko aikaa totutella ajatukseen. Tsemppiä!