Uskoni nörttimiehiin on romahtanut tämän kevään aikana
Voiko joku vahvistaa, että kun nörttimies saa vähän huomiota ja statusta, niin tästä tulee ihan samanlainen pettäjä kuin pelimiehet? Ehkä pahempikin, koska hän on koko ikänsä kärsinyt alemmuudentunteesta pelimiehiin verrattuna ja saattaa kokea, että kokemuksia ennen avioliittoa oli liian vähän.
Kommentit (12)
En voi vahvistaa. Sen sijaan se, että jos tai kun alinomaan saa osakseen kohtelua ikuisena pudokkaana saattaa alkaa veetuttaa niin paljon, että saattaa vähän pinna katketa, jolloin jälki ei ole aina kaunista...
Ainakin jotkut ovat tällaisia. Helppo huudella olevansa kovin kiltti ja kunnollinen, kun ei vain ole ollut edes mahdollisuutta olla kusipäinen ketään kohtaan.
Oman kokemukseni mukaan asia on juuri noin.
Ei ole miehiin luottaminen, ei edes niihin nörtteihin.
Vahvistan tämän entisenä nörttimiehenä.
Kaipa se helposti nousee päähän, ellei ole vahvaluonteinen ja reilu tyyppi.
Kannattaisi katsella jännisten sijaan meitä kilttejä miehiä.
Nojaa.
Itse olen pitänyt omaa rakastani kuin kukkaa kämmenellä, ei ole tullut mieleenkään mikään pettäminen vaikka kiinnostuksen osoittajiakin on muutamia ollut.
t. Lähemmäksi kolmekymppinen nörttimies joka on ollut vain ja ainoastaan yhden naisen kanssa elämänsä aikana, 4v takana.
Vierailija kirjoitti:
Kannattaisi katsella jännisten sijaan meitä kilttejä miehiä.
Mites sitten kun siitä kiltistä tulee huomion myötä jännä? Vai olisiko muutos jostain kristallipallosta pitänyt ennustaa?
Vierailija kirjoitti:
Kyllä. Kaikki miehet on sikoja ja pettäjiä. Yksi mies edustaa kaikkia.
Otos ei ole tilastollisesti riittävä, mutta sisältää myös omassa elämässä kohdattuja esimerkkejä. Toki viittasin myös päivän kohuaiheeseen. En usko, että kaikki miehet ovat pettäjiä. Nörtit ovat usein melko tunnekylmiä, ainakin ulospäin. Liekö tunteettomuus syynä, ettei parisuhteen toista osapuolta ajatella. -ap
Samanlaisia kuin muutkin miehet. Treffailin hetken erästä nörttimiestä ja meillä oli paljonkin yhteistä. Yritti sitten humalassa iskeä ystävääni, joka on täysin eri maata kuin hän ja mies kyllä tiesi tämän. Joten siinä sekin nähtiin, että tuollakin kaverilla ulkonäkö merkkasi kaikista eniten vaikka olin tyhmänä uskonut muuta.
Kyllä. Kaikki miehet on sikoja ja pettäjiä. Yksi mies edustaa kaikkia.