Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ulkonäön käännepiste

Vierailija
13.05.2017 |

Olen huomannut, että monet naiset kaunistuvat vanhetessaan. Kasvot kapenevat ja kasvonpiirteet selkiytyvät, kun nuoruuden pyöreys katoaa.

Kauneusleikkauksilla voi tietysti olla osansa, mutta esim. Marilynia ei leikelty ainakaan kovin kovasti, ja hän oli mielestäni kauneimmillaan juuri ennen kuolemaansa 36-vuotiaana. Kate Moss kaunistuu yhä, vai onko kyse photoshopista?

Mutta sitten tulee piste, ettei enää kaunistukaan. Mikä on se juttu, joka aiheuttaa tämän? Rasvaa katoaa naamasta liikaa, iho veltostuu? Mielestäni silmäkulmarypyt eivät rumenna. Koska sinulle tai tutullesi kävi tämä, ja mikä oli se juttu, kun sai aikaan muutoksen?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
13.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hieman alle nelikymppisenä, kasvot näyttää valahtaneelta. Ihoni on ohut ja sekin vaikuttaa. Kova stressi ja sitä kautta sokeripitoinen ruokavalio on vanhentanut minua, vaikken ylipainoinen olekaan. Stressaantuneena tulee syötyä mitä sattuu ja valvottua ja näin nelikymppisenä se näkyy heti naamasta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla