mistä pirtsakan värinen kevättakki aikuiselle?
Olen etsiskellyt vähän värikkäämpää kevätvaatetusta, mutta vastaan tulleet ovat olleet helposti parinsadan hintalapuilla varustettuja. Perus ketjuliikkeistä taas tuntuu löytyvän sitä samaa vanhaa musta-harmaa-vihreä linjaa. Mistäs löytäis kohtuuhintaisen kirkkaankeltaisen tai vaikkapa kirkkaan sinisen välikausitakin tai ohuen parkamallisen takin? Onko tullut vastaan?
Kommentit (10)
Vasta oli ihania värikkäitä takkeja mainoksessa, en vaan muista missä. Käypä katsomassa budgetsportin ja intersportin nettisivut.
Ei tunnu oikeen löytyvän mistään, ja jos löytyy niin ovat joko sadettakkeja tai sitten maksavat ainakin sen reippaat 100e. Miksei jossain perus henkkamaukalla ole sen värikkäämpää tarjontaa koskaan?
Ja musta on ihan kiva, mutta kaipaan vähän vaihtelua.
ap
Miksi haluat ostaa halpiksen? Osta kerralla hyvä, jota voit käyttää vaikka loppuelämäsi.
Vierailija kirjoitti:
Miksi haluat ostaa halpiksen? Osta kerralla hyvä, jota voit käyttää vaikka loppuelämäsi.
Hyvin mulla on kestänyt helposti useampinkin halppistakki semmoiset 10vuotta. En ole toistaiseksi vielä törmännyt yhteenkään niin miellyttävään yksilöön, että olisin voinut siihen oikeasti tuhlata sen suurempia rahoja. :D
ap
Okei, kirkkaanvihreäkin olis ihan kiva. Punainenkin ehkä.
ap