Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ostoskärryissä

22.03.2006 |

Minkäikäisenä ootte alkanu istuttaa vauvaanne ostoskärryjen kiinteessä istuimessa, ei siis siinä vauvakaukalossa vaan siinä minkä saa suppuun tai auki?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Poika taisi olla noin 8,5 kk ikäinen, kun hänet siihen ensimmäisen kerran laitettiin. En ollut asiaa tajunnut ennen kuin näin kaupassa yhden kaverin, jolla on 2 viikkoa poikaani vanhempi tyttö. Siinä tyttö istui kauniisti, ja tosiaan tajusin että " hei, tuohonkin voi laittaa" ; )

Omalle pojalleni ainakin aukesi taivas, hän nauttii siinä istumisesta. Hihkuu onnesta aina kaupassa käydessä...



Vaatimuksena on, että vauva osaa istua itse tukevasti ja että osaa myös pitää itse kiinni. Toppapuvulla tai omalla takilla voi aluksi tukea ympäriltä, jos istuin on liian väljän oloinen.

2/3 |
23.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokeiltiin jo aiemmin laittaa tyttöä siihen mutta oli sen verran hataraa istuminen (keikkui puolelta toiselle) että sain koko ajan pelätä että tyttö tippuu siitä jommalle kummalle sivulle. N. 8 kk iässä alkoi pysymään tukevasti siinä istumassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ainakin prismassa on sellaisia " kahdenistuttavia" kärryjä, joissa on kaukalon lisäksi sellainen " normaali" istuin, joka on pienempi kuin tavan kärryissä. meillä ollaan siinä istuttu, jolloin ei ole tarvinnut erikseen tukea.